Šíření viru COVID-19 a vyhlášení stavu nouze – důležité informace pro cestující

30.04.2020

V případě zrušeného letu vracíme 100% zaplacené částky. V případě změny termínu letu se ve většině případů dá provést změna ZDARMA. Vrácení zaplacené částky probíhá buď vrácením peněžních prostředků nebo formou vydání poukazu. O způsobu rozhoduje výhradně letecká společnost.

V souvislosti s šířením coronaviru COVID-19 a následným vyhlášením stavem nouze v České republice se na naši cestovní kancelář obrací velká spousta zákazníků s dotazy, zda mohou vycestovat, zda je jejich let zrušen, změněn nebo nějak jinak ovlivněn.

Rádi bychom vás upozornili, že jakékoli dotazy související s vaším letem musíte řešit se svým prodejcem letenek. Žádáte nás o pomoc, protože vám prodejci nechtějí pomoci a odkazují vás na leteckou společnost. Tam však mají díky těmto prodejcům přetížená call cetra. Naši cestovní konzultanti by vám rádi pomohli, ale není technicky možné vstoupit do rezervace jiné cestovní kanceláře, získat z ní jakékoli informace nebo v rezervaci cokoli měnit. Pokud jste si letenku zakoupili na některém zahraničním serveru, i v tomto případě byste se měli obrátit na tohoto zahraničního prodejce.

Níže uvedené informace platí výhradně pro zákazníky, kteří si zakoupili letenky u cestovní kanceláře SMILEX Travel nebo prostřednictvím portálu www.SVET-LETENEK.cz.

Naše cestovní konzultanty můžete kontaktovat na kterémkoli veřejném telefonním čísle. Pokud by byly linky přetížené, využijte neveřejné číslo, které máte uvedeno v rezervaci a slouží výhradně pro naše zákazníky.

V případě jakéhokoli POTVRZENÉHO omezení nebo zrušení letu jsou všichni zákazníci SMILEX Travel našimi konzultanty sami kontaktováni. V případě zrušeného letu vracíme 100% zaplacené částky. V případě změny termínu letu se ve většině případů dá provést změna ZDARMA.

Letecké společnosti průběžně vyhodnocují bezpečnostní rizika a nařízení vydaná v jednotlivých zemích. Na všechny tyto informace se snaží co nejrychleji zareagovat. I my situaci neustále monitorujeme a vyhodnocujeme, nicméně jakékoli změny musíme mít nejdříve potvrzeny od letecké společnosti.

Z tohoto důvodu prosíme o trpělivost a dokud vás nebudeme kontaktovat, že byl váš let zrušen nebo změněn, nemusíte se o situaci jakkoli starat.

Další informace doporučujeme čerpat z těchto ověřených zdrojů:

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky
Ministerstvo zdravotnictví České republiky
Státní zdravotní ústav
IATA (Mezinárodní asociace leteckých dopravců)

Děkujeme za spolupráci.

Zpět na výpis

cestovní výstrahy