Češi mohou opět vyjet do zahraničí

30.04.2020

Vláda ČR rozhodla o ukončení platnosti opatření v rámci šíření koronaviru omezující vycestovat z České republiky do zahraničí. Ruší se tedy zákaz volného pohybu osob a cestovat tak opět můžeme, a to za jakýmkoliv účelem, tedy nejen pracovně, ale i na dovolenou.

Současně s tímto rozhodnutím vydalo Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) prohlášení, ve kterém doporučuje cesty do zahraničí jen v nejnutnějších či nezbytných případech.

Dobrou zprávou pro všechny cestovatele a turisty je ale fakt, že dochází k útlumu epidemie koronaviru a následnému rozvolňování opatření jednotlivých zemí včetně České republiky. Lze tedy předpokládat, že bude docházet k postupnému otevírání hranic, obnovení činnosti leteckých společností a vy tak můžete začít plánovat dovolené či jakékoliv další cesty do zahraničí. Naše cestovní kancelář prodej nepřerušila a konzultanti stále poskytují podporu našim zákazníkům. Již nyní řešíme nové letenky na nejbližší období, dokud jsou za zajímavé ceny. Na našem portále je můžete rezervovat nonstop.

Prozatím je cestování do zahraničí ve znamení dodržování přesně stanovených pravidel. Pokud se tedy rozhodnete vycestovat do zahraničí, měli byste se se při návratu na hranicích prokázat negativním testem na Covid-19 s platností ne starším než čtyři dny. V případě, že takový test mít nebudete, čeká vás 14-denní karanténa. Test je možné podstoupit také v průběhu karantény. Pokud bude výsledek negativní, karanténa pro vás již dále neplatí.

Podrobnější informace k vycestování do zahraničí najdete na webu MZV zde.

Zpět na výpis

cestovní výstrahy