Zrušené lety Praha Paříž a lety Praha Marseille - stávka zaměstnanců letiště Francie

10.06.2013

Stávka zaměstnanců na francouzských letištích je naplánována od úterý do čtvrtku a bude mít za následek zrušení stovek letů. Zrušeny jsou i lety z Prahy do Paříže, lety Paříž - Praha a lety Praha - Marseille. Zrušené lety mezi Českou republikou a Francií postihnou i transferové cestující.

Odborové organizace působící v letecké přepravě vyhlásili stávku na protest proti plánům Evropské Unie, která chce změnit stávající fungování v letecké přepravě, v rámci projektu "jednotné evropské nebe". Projekt má zefektivnit leteckou přepravu v rámci Evropské Unie, což by dle plánů EU mělo zrychlit cestování a omezit zpoždění letů.

V současné chvíli je stávka naplánována na období od úterý (11.6.2013) do čtvrtku (13.6.2013). Stávka však může být ještě prodloužena. Podle posledních informací se stávka dotkne zhruba 50% letů.

Všem cestujícím, kteří mají plánovaný let Paříž - Praha nebo mají letenky Praha - Paříž, důrazně doporučujeme, aby si zkontrolovali, status svého letu. To, zda byl váš let zrušen nebo přesměrován by vám měl sdělit váš prodejce letenek. V případě zájmu o levné letenky Praha - Paříž nebo levné letenky Ostrava - Paříž můžete kontaktovat naši kancelář.

Cestující cestovní agentury SMILEX, kteří mají zakoupené levné letenky do Paříže, nebo jiné letenky do Francie, kterých se stávka ve Francii týká jsou našimi zaměstnanci průběžně kontaktováni a letenky jim jsou po domluvě měněny na náhradní termín.

Status svého letu můžete ověřit u letecké společnosti. Klienti SMILEX mohou pro informace kontaktovat nás na telefonním čísle +420 596 123 456 nebo na emailu obchod@smilex.cz a my vám status letu rádi ověříme.

Pro ověření statusu letu nás kontaktujte:

Zpět na výpis

cestovní výstrahy