Tropická bouře Isaac nabírá na intenzitě a mění se v hurikán Isaac, který směřuje na Spojené státy americké (USA)

30.11.-1

Podle posledních zpráv, které upozorňují, že se tropická bouře Isaac mění na hurikán Isaac, míří tento hurikán přes Mexický záliv rovnou na město New Orleans. Nejrůznější zdroje, které se odvolávají na propočty meteorologických modelů, uvádí, že než hurikán dorazí k pevnině, bude stále nabírat na síle.

V současné chvíli dosahuje vítr rychlosti 110 km/hod., avšak meteorologové předpokládají, že rychlost větru přesáhne 160 km/hod., což odpovídá hurikánu 2. stupně.

Varování před hurikánem se vztahuje na 450 km pobřeží USA. Počínaje Morgan City v Louisianě, až po hranice států Alabama a Florida. Očekává se, že bouře hurikán bude mít za následek zvednutí hladiny moře a přinese do oblastí dalších 48 mm srážek.

V níže položených oblastech USA, které budou hurikánem Isaac zasaženy, již byla nařízena evakuace. Úřady varují před záplavami rozsáhlych území.

Prezident USA - Barack Obama již vyhlásil ve státě Louisiana stav nouze.

Isaac má doposud na svědomí 24 lidských životů z Haiti a Dominikánské republiky.

Všichni cestující, kteří mají levné letenky do USA, do oblastí postižených hurikánem Isaac, nebo letenky s přestupem v této oblasti doporučujeme, aby si co nejdříve prověřili status svého letu.

Status svého letu můžete ověřit u letecké společnosti, nebo kontaktujte nás na telefonním čísle +420 553 034 326 nebo na emailu obchod@smilex.cz a my vám status letu rádi ověříme.

Klienti cestovní agentury SMILEX, kterých se stávka v Německu dotkla, již byli informováni a letenky jim byly včas překnihovány na nejvhodnější termín.

Pro ověření statusu letu nás kontaktujte:

 

Zpět na výpis

cestovní výstrahy