Mlha nadále komplikuje letecký provoz v západní Evropě

30.11.-1

Nepříznivé povětrnostní podmínky dále komplikují letecký provoz na řadě letišť západní Evropy.

I dnes jsou hlášena narušení plynulosti letecké přepravy z řady západoevropských letišť.

Od 8:30 hod. bylo zrušeno víc jak 6 letů na letištích Heathrow v Londýně a London City Airport. Zrušené lety a zpoždění hlásí také Frankfurt nad Mohanem, Berlín – Tegel, Berlín – Schöfenfeld a letiště Brussels. Rozsah a předpokládaná doba trvání omezení se různí.

Poslední týdny sužují západní Evropu a Velkou Británii mlhy, se kterými se letiště a letecké společnosti potýkají jen stěží. Na řadě letišť dochází ke zpožďování a rušení mezinárodních i vnitrostátních letů. Obecně jsou kritické ranní a večerní linky, neboť právě tato období dne bývají na tvorbu mlhy nejnáchylnější. Vývoj počasí se nedá spolehlivě předpovědět, ale dá se očekávat, že situace bude trvat několik dnů.

Všem cestujícím, kteří mají plánovaný let v období od 23.11.2011 do 27.11.2011 velmi doporučujeme, aby si ověřili status svého letu u letecké společnosti, nebo kontaktujte nás na telefonním čísle +420 553 034 326 nebo na emailu obchod@smilex.cz a my vám status letu rádi ověříme.

Klienti cestovní agentury SMILEX jsou informováni přímo a let po konzultaci přesměrován na nejvhodnější termín.

Využijte nabídku na levné letenky po Evropě, od cestovní agentury SMILEX. K letenkám s odletem z Prahy nabízíme slevu až 50 % na jízdenku do Prahy s Českými drahami a ZDARMA transfer na letiště Ruzyně.

Pro ověření statusu letu nás kontaktujte:

Zpět na výpis

cestovní výstrahy