Německo: Frankfurt - dnes začne další stávka pozemního personálu!

30.11.-1

Odborový svaz zaměstnanců letiště Frankfurt svolal další stávku, která začne již dnes, 26. února 2012, večer. Předpokládaný termín ukončení stávky ve Frankfurtu je čtvrtek, 1. března 2012, v 5:00 hodin, místního času.

Již druhý týden jsou cestující, kteří využívají pro své cesty letiště ve Frankfurtu, zasaženi protesty zaměstnanců pozemního personálu. První výpadky v plynulosti letecké přepravy začaly již 16. února 2012. Průběžně bylo ze strany odborů oznamováno další a další prodloužení stávky na letišti Frankfurt, až do 22. února 2012, kdy byla stávka ve Frankfurtu "odložena".

Odborová organizace skutečně oznámila "odložení" stávky, aby zbytečně nekomplikovali situaci a očekávali dosažení úspěchu při jednáních s provozovatelem letiště Frankfurt, společností FRAPORT.

Podle nejnovějších zpráv (ČTK), jednání o zlepšení podmínek části zaměstnanců skončila krachem a od dnešních 21:00 hodin, místního času, bude zahájena nová stávka na letišti Frankfurt.

Minulá stávky trvala zhruba týden a zúčastnilo se jí na 200 zaměstnanců, kteří mají na starost řazení, navádění a parkování letadel. Jde o klíčové oblasti letecké přepravy a tak byly zrušeny stovky letů. Obdobné problémy se dají očekávat i tentokrát. Dle vyjádření zástupců letecké společnosti Lufthansa, bude i tentokrát přednostně odbavovat dálkové lety a lety za oceán.

Všichni cestující, kteří mají levné letenky do Frankfurtu nebo letenky s přestupem ve Frankfurtu v termínu od 26. února 2012 do 1. března 2012, doporučujeme, aby si co nejdříve prověřili status svého letu.

Status svého letu můžete ověřit u letecké společnosti, nebo kontaktujte nás na telefonním čísle +420 553 034 326 nebo na emailu obchod@smilex.cz a my vám status letu rádi ověříme.

Klientům cestovní agentury SMILEX, kterých se stávka ve Frankfurtu týká, budou průběžně informováni o stavu svého letu, případně jim budou lety včas překnihovány na nejvhodnější termín.

Kontaktovat nás můžete:

Zpět na výpis

cestovní výstrahy