Leteckou společnost Lufthansa postihne největší stávka v historii. Protestují stewardi a letušky Lufthansa. Zrušeny budou stovky letů po celém světě.

30.11.-1

Palubní personál letecké společnosti Lufthansa vstoupí v pátek, 7. 9. 2012 v 0:00 hodin do stávky. Stávka bude trvat až do půlnoci a dotkne se prakticky všech pátečních letů, operovaných leteckou společností Lufthansa. Stávka způsobí významné potíže v plynulosti letecké přepravy. Očekává se zrušení více než 1.000 letů. Některé lety Lufthansa budou omezeny či zrušeny již ve čtvrtek, 6. 9. 2012.

Palubní personál letecké společnosti Lufthansa stávkoval již v pátek, 31. 8. 2012. Stávka trvala 6 hodin. Jelikož však stávka nesplnila účel, proběhla další stávka v úterý a dotkla se hlavně letiště Frankfurt, Berlín - Tegel a Mnichov.

Vedení společnosti Lufthansa se s odborovou organizací UFO nadále nedohodlo a proto byla vyhlášena stávka právě na pátek, 7.9.2012. Lufthansa se bude snažit co nejvíce letů obsloužit dceřinnými leteckými společnostmi. I přesto se očekává výrazný výpadek v letecké obslužnosti.

Stávka zaměstnanců pozemního personálu Lufthansa má dopad i na další města. Ohroženy tak jsou i cestující, kteří používají některá německá letiště pro transfer, hlavně pak letiště Frankfurt.

Situace se opět dotýká všech, kteří mají letenky Lufthansa, s termínem letu 6. - 7. 9. 2012.

Všichni cestující, kteří mají levné letenky Lufthansa do Německa, v rámci Německa nebo s přestupem v Německu doporučujeme, aby si co nejdříve prověřili status svého letu a tento status průběžně sledovali.

Status svého letu můžete ověřit u letecké společnosti, nebo kontaktujte nás na telefonním čísle +420 553 034 326 nebo na emailu obchod@smilex.cz a my vám status letu rádi ověříme.

Klienti cestovní agentury SMILEX, kterých se stávka palubního personálu Lufthansa dotýká, již byli informováni a letenky jim byly včas překnihovány na nejvhodnější termín.

Pro ověření statusu letu nás kontaktujte:

Zpět na výpis

cestovní výstrahy