Španělsko: Série 30-ti stávek pilotů IBERIA - do 20.7. rušení pondělních a pátečních letů

30.11.-1

Piloti letecké společnosti IBERIA protestují proti zřízení nízkonákladové letecké společnosti Iberia Express. Stávky postihují cca. 30% letů letecké společnosti Iberia.

Stávka pilotů Iberia se koná každé pondělí a pátek, a to až do 20. července 2012. V případě, že se odbory a vedení letecké společnosti IBERIA nedohodnou, uskuteční se série 30-ti stávek, z nichž každá postihne zhruba 30% letů tohoto španělského leteckého dopravce.

Tři stávky, které se doposud uskutečnily, české cestující vesměs nepostihly, protože linky mezi Českou republikou a Španělskem stávky zatím nezasáhly. Destinace, které se kvůli stávce ruší, se však mění a tak je nanejvýš pravděpodobné, že stávka dolehne i na cestující z Prahy.

Kromě letů v rámci Evropy se cestujícím komplikují návazné lety do Latinské Ameriky. Přestože se Iberia snaží minimalizovat dopad série stávek na cestující, komplikace mohou postihnout hlavně cestující, kteří kupují letenky přes nejrůznější online servery, za nimiž se ve velké většině případů neskrývají ani cestovní kanceláře. Cestující se pak o potížích s letem dozví až na letišti, kdy už je na jakoukoli včasnou změnu letenky pozdě.

Všichni cestující, kteří mají levné letenky do Barcelony, Madridu a dalších španělských měst, nebo letenky s přestupem ve Španělsku doporučujeme, aby si co nejdříve prověřili status svého letu.

Status svého letu můžete ověřit u letecké společnosti, nebo kontaktujte nás na telefonním čísle +420 553 034 326 nebo na emailu obchod@smilex.cz a my vám status letu rádi ověříme.

Klienti cestovní agentury SMILEX, kterých se stávka ve Španělsku dotýká, již byli informováni a letenky jim byly včas překnihovány na nejvhodnější termín.

Pro ověření statusu letu nás kontaktujte:

Zpět na výpis

cestovní výstrahy