Srí Lanka - doporučení turistům

23.04.2019

Vzhledem k aktuální situaci na Srí Lance, kde došlo dne 21. dubna 2019 k sérii teroristických útoků vybízí MZV ČR všechny občany České republiky, kteří se na Srí Lance nacházejí k maximální obezřetnosti a doporučuje, aby se vyhnuli místům teroristických útoků, následovali pokynů bezpečnostních složek, jejichž pravomoci byly rozšířeny výjimečným stavem s platností od půlnoci z pondělí 22. dubna na úterý 23. dubna 2019, a aktivně se zajímali o aktuální vývoj situace.

Srílanské hlavní letiště Bandaranaike International Airport v Kolombu zůstává i nadále v provozu. Platí, že i v podmínkách zákazu vycházení, který byl a může být dále vyhlašován v nočních hodinách, se mohou cestující s platnou letenkou přemístit na letiště k odletu, a že se z něj i dostanou po příletu do svých hotelů. 

Na všech místech je nutno počítat se zvýšenými bezpečnostními opatřeními a kontrolami. 

Občanům, kteří se na Srí Lanku teprve chystají, Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje, aby vzhledem k vyhlášení výjimečného stavu zvážili odložení cesty na dobu po uklidnění situace.

 

Podrobnější informace sledujte zde.

Žádáme cestující, kteří mají plánovaný let na (ze) Srí Lanku(y), aby si před odletem zkontrolovali status svého letu u letecké společnosti nebo svého prodejce letenek.

Cestující SMILEX Travel, kterým byl let zrušen budou kontaktováni našimi zaměstnanci a dohodnou s nimi případnou kompenzaci.

 

Pro případné dotazy a informace nás kontaktujte:

Zpět na výpis

cestovní výstrahy