Thajsko: Bangkok ohrožuje přívalová vlna

30.11.-1

Thajsko zasáhli nejhorší povodně za posledních 50 let. Doposud zahynulo nejméně 250 lidí. Ohroženo je i hlavní město Bangkok, které leží pouhé 2 metry nad hladinou moře.

Meteorologové varují před dalšími přívalovými děšti. Povodně zasáhly už 27 ze 77 thajských provincií. Velká voda trápí hlavně sever, severovýchod a centrální část země. Provoz zastavily stovky továren, včetně zahraničních.

Thajskou mertopoli Bangkok navíc ohrožuje záplavová vlna, valící se ze severu země. Pokud záplavová vlna dorazí ve stejné době, kdy se očekávají přílivové vlny v řece Chao Phraya, může být Bangkok vážně ohrožen.

Doposud není známé, v jaké intenzitě bude Bangkok zasažen. Obyvatelé metropole stavějí hráze. Vlna by měla k Bangkoku dorazit během 2 dnů (tj. do 13.10.2011).

Všem cestujícím do Thajska doporučujeme zvýšenou pozornost zaměřenou na média a ostatní zdroje. Je-li možné cestu do Bangkoku odložit, doporučujeme její přeložení na jiný termín.

Informujte se proto o aktuálním stavu vašeho letu přímo u letecké společnosti, se kterou letíte nebo kontaktujte nás na telefonním čísle +420 553 034 326 nebo na emailu obchod@smilex.cz a my vám status letu rádi ověříme.

Zpět na výpis

cestovní výstrahy