JAK ZÍSKAT LEVNOU LETENKU

 • Eurovíkendy

  Eurovíkendy jsou v posledních letech žhavým cestovatelským trendem. Co že jsou to ty Eurovíkendy?    

  číst více Eurovíkendy

5 rad pro levné a hlavně bezpečné cestování

Jak na letenky

1. PLÁNUJTE CO NEJDŘÍV

Termín “last minute” v letecké přepravě neexistuje. Čím víc se blíží datum odletu, tím cena letenky stoupá. Nenechávejte proto shánění letenek na poslední chvíli - nevyplatí se vám to.

Nejlevnější jsou “first minute” letenky - několik měsíců před odletem. Takových letenek je ale jen omezené množství při vypsání akce. Kdo si je dřív stihne rezervovat, ten pak do světa letí nejlevněji. Tak to je.

2. VYBERTE SI SVÉHO STRÁŽCE

Nemusíte si vzít dovolenou v práci, abyste hlídali akční nabídky od všech leteckých společností 24 hodin denně. Toto sledování za vás dělají jiní. Vy si z nich jen vyberte důvěryhodný profesionální zdroj.

A jak ho poznáte? Třeba tak, že neúčtuje žádné skryté poplatky. Že vám kromě nejčastějších dotazů odpoví i na jakýkoli další. Že má kromě webu i svou reálnou kamennou pobočku. Že s vámi jedná vždy fér.

3. NEPLAŤTE NIC NAVÍC

Nevěřte lákavým slibům letenek s magickými slevami až 90 % - takové terno se vám pak nehezky prodraží. Ujistěte se také, že uváděná cena letenky je opravdu konečná. Ne vždy je to z nabídky zřejmé.

Na našem webu žádné “poplatky navíc” nenajdete. U nás neplatíte ani za rezervaci letenky - tu máte zdarma. Ano, taky si myslíme, že by to měla být samozřejmost (ale ne každý prodejce se tak chová).

4. OVĚŘTE SI BEZPEČNOST PLATBY

Platba kartou je pohodlná, ale vždy jde přes nějakou třetí stranu. Proto máme účty u všech hlavních bank - a letenku můžete zaplatit i převodem či vkladem přímo z vašeho účtu. 100% bezpečně a bez prostředníků.

Nenutíme vás k platbě kartou i z jiného důvodu. Chceme, abyste si mohli okamžitě rezervovat letenku, když se náhle objeví skvělá akce - ale pak měli ještě čas své cestovní plány probrat i doma, v práci či s kamarády.

5. MYSLETE NA ZADNÍ VRÁTKA

Ne vždy je ta úplně nejlevnější letenka také tou nejlepší volbou. Ušetříte sice za letenku pár stovek u konkurence… ale pak se modlete, ať s nimi nemusíte řešit třeba změnu letu nebo “zapomenutá” víza.

U nás máte v ceně letenky bezkonkurenční servis. Vždy poradíme, na co si dát pozor. Zajistíme i ubytování, víza či pronájem auta. Pomůžeme, když máte problém na cestě. Prostě vás nikdy nenecháme ve štychu.

Umí všechno toto váš prodejce letenek?

 Podívejte se na naše akční nabídky letenek z posledních dní

 

Vaše nejčastější dotazy

Pokud tady odpověď na váš dotaz není, určitě se ji dozvíte na našem telefonu 596 123 456 nebo e-mailu letenky@svet-letenek.cz.

 • Jak se dozvím, že rezervace letenky online proběhla úspěšně?

Jakmile v posledním kroku rezervačního procesu vyplníte jména cestujících, kontakt na klienta (telefon + e-mail), vyberete způsob platby a kliknete na tlačítko POTVRDIT, dojde k provedení rezervace letenky. Zobrazí se vám kód rezervace a termín, do kterého je nutné letenku/letenky zaplatit. Zároveň obdržíte na zadanou e-mailovou adresu potvrzení o provedení rezervace letenky. V něm budou veškeré podrobnosti vaší rezervace, itinerář objednaného letu a kontakty na pobočku SVĚT LETENEK®.

 • Na co si mám dát při vytváření rezervace pozor?

Největší pozornost věnujte prosím zadání správné podoby jména a příjmení – údaje musí být zadané stejně jako ve vašem cestovním dokladu, se kterým budete cestovat (jméno včetně druhých křestních jmen i příjmení se musí shodovat).

 • Za jakých podmínek lze letenku vrátit nebo změnit datum letů? Jak mám postupovat?

Při výběru letenky je možné kliknout na odkaz Tarifní podmínky, kde jsou podmínky změn a storna uvedeny. Pokud provedete rezervaci letenky a nejste si jisti, za jakých podmínek je možné letenku změnit nebo stornovat, kontaktujte nás, prosím, na telefonním čísle +420 596 123 456, nebo na e-mailu: letenky@svet-letenek.cz. Podmínky vám rádi ihned sdělíme.

 • Co když udělám v rezervaci chybu?

Neprodleně nás kontaktujete a společně se pokusíme danou situaci vyřešit.

 • Je termín zaplacení konečný?

Termín zaplacení rezervace a vystavení letenky stanoví podmínky letecké společnosti, a proto ho musíme respektovat. Pokud je tedy termín vystavení daný, je nutné ho dodržet. V některých případech můžeme zajistit odložení termínu vystavení letenky, k tomu je ale nutný souhlas letecké společnosti. Pokud tedy potřebujete zařídit odklad termínu vystavení své letenky, kontaktujte nás, prosím.

 • Je cena letenky, uvedená při dokončení rezervace, konečná?

Ano, ceny letenek uváděné na našem vyhledávači jsou konečné a obsahují veškeré poplatky, palivové příplatky i letištní taxy. Nemusíte se tedy obávat žádných skrytých poplatků, které někteří prodejci letenek účtují.

 • Chceme letět jako větší skupina cestujících, jak máme postupovat?

Skupinové rezervace letenek se řídí speciálními pravidly a ne vždy platí, že větší počet cestujících zaručuje nižší cenu. Rezervaci letenek pro skupiny je potřeba s námi vždy konzultovat. Nabídneme vám nejlepší podmínky, s ohledem na individuální potřeby. Pokud plánujete cestu ve skupině (nad 10 osob), prosím kontaktujte nás na čísle +420 596 123 456, nebo e-mailem: letenky@svet-letenek.cz.

 • Kde zjistím, jakou váhu zavazadel si mohu vzít sebou?

Povolený limit hmotnosti zavazadel je uveden na letence. Vaše letenka obsahuje i další důležité informace, které můžete potřebovat. Informace o letecké společnosti můžete čerpat také ze stránky www.svet-letenek.cz/letecke-spolecnosti.

 • V jaké formě letenku obdržím?

V současné době se používají pouze elektronické letenky. Stačí, když si tedy vytisknete elektronickou letenku, kterou zašleme na váš e-mail. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle +420 596 123 456, nebo emailem: letenky@svet-letenek.cz. Rádi vám pomůžeme.

 • Co jsou charterové lety a jak takovou letenku získat?

Charterové lety jsou cenově výhodné lety do oblíbených destinací v Evropě i ve světě. Využívají je především klienti cestovních kanceláří v rámci běžného balíčku cestovních služeb, kombinovaného s ubytováním.

Charterové letenky můžete získat tak, že nás budete kontaktovat telefonicky na čísle +420 596 123 456 nebo e-mailem: letenky@svet-letenek.cz. Rádi vám charterové letenky zajistíme.

 • Jsou charterové letenky výhodnější?

Výhodnost charterové přepravy si musí každý cestující zhodnotit sám. Cena může být o něco nižší, charterové linky však většinou létají mimo hlavní letiště. Další nevýhodou je, že se termín charterového letu se může změnit i o několik hodin. Cestovní kancelář, která daný zájezd pořádá, takovou změnu řeší zajištěním svozu na letiště.

Pokud máte pouze charterovou letenku, musíte si případnou změnu odletu přeplánovat sami. V případě zájmu o charterovou letenku si vyberete let, který vám vyhovuje termínem, destinací a cenou. Poté nás kontaktujete na telefonu +420 596 123 456 nebo na e-mailu: letenky@svet-letenek.cz  a naši pracovníci se vám budou věnovat při řešení veškerých podrobností.

 

Speciální nabídky

cestovní výstrahy