Jak na bezpečný nákup letenek

Asi každý už slyšel nějaký ten příběh o tom, jak si někdo rezervoval letenky, a nakonec nikam neletěl, nebo mu někdo navíc dokonale vykradl bankovní účet, když zneužil jeho platební kartu.

Jak na nákup letenek

Tyto situace bohužel nastávají. Na druhou stranu je potřeba říci, že si za to mnoho kupujících může samo. Ne, že by jakékoli zneužití platební karty bylo v pořádku, ale když se na chvilku zamyslíte a sáhnete si do svědomí, jste si vždy zcela jisti, komu předáváte informace o své platební kartě? Je neuvěřitelné, kolik lidí zadávají takto citlivé údaje na zahraničních webech, které mnohdy ani neznají, jen proto, že je tam nějaké zboží o něco levnější než u prodejce, kterého zná. Stejně tak zadávají informace o platební kartě na českých webech, na kterých ani není uvedeno, kdo je provozuje. Pokud byste ale měli v ruce hotovost, dali byste ji na ulici někomu, koho vůbec neznáte, jen proto, že vám slíbí dodání nějakého zboží? To už asi ne.

Bezpečná platba letenky kartou

Přestože jsou podvodníci vždy napřed, snaží se všichni vymýšlet nejrůznější způsoby, jak riziko zneužití platební karty minimalizovat. Pokud dodržíte několik pravidel, můžete riziko ztráty finančních prostředků snížit na zanedbatelné minimum.

1. Nakupujte u jasně identifikovatelných prodejců

Známe to asi všichni. Obchodník, který má již několik let otevřenou kamennou pobočku s pravidelnou otevírací dobou, v ní má zboží a zaměstnance, u něj se asi není potřeba obávat, že ve skutečnosti neexistuje. Přestože objednáváte letenky přes internet, je bezpečnější si objednat letenky u známé a zavedené firmy než u nějakého pochybného prodejce, kterého nikdo nikdy neviděl.

Skutečný prodejce letenek

2. Nejbezpečnější platba je ta platba, kterou provedete sami

Chcete-li zcela zabránit zneužití platební karty, pak se snažte pro platbu letenek využít jiný způsob platby. SVĚT LETENEK umožňuje svým klientům platbu letenek převodem. Abychom zajistili rychlý převod, který je pro vystavení letenek nezbytný, máme pro vás k dispozici účty u všech hlavních bankovních institucí. Převod prostředků v rámci stejné banky je pak otázkou několika málo vteřin. Stejně tak u nás můžete provést úhradu letenek a dalších služeb v hotovosti na pobočce.

Nejbezpečnější platba je převodní příkaz

3. Nákup letenek kartou - jedině s 3D Secure zabezpečením

Jestliže chcete provést nákup letenek prostřednictvím platební karty, vybírejte si zásadně takové prodejce, kteří dbají na vaši bezpečnost. Kartové společnosti se snaží přicházet se stále lepšími způsoby zabezpečení platebních karet. V současnosti je nejbezpečnější platba letenek kartou s použitím 3D Secure, které je kartovými společnostmi označováno jako Verified by VISA a MasterCard SecureCode. Webový portál SVĚT LETENEK nabídl (a nabízí nadále) svým zákazníkům zabezpečení 3D Security ihned po jeho zavedení.

3D Security

4. Zabezpečené informace na prvním místě

Dalším důležitým kritériem při bezpečném nákupu letenek je zabezpečení informací, které prodejci předáte. V tomto ohledu je každý systémový a bezpečnostní prvek ceněn. SVĚT LETENEK v tomto ohledu splňuje nejvyšší standardy pro zabezpečení PCI DSS standard, které musí splňovat například i banky. 

PCI DSS Strandard

Pokud vám tedy záleží na bezpečí vašich financí, zvolte si spolehlivého a prověřeného prodejce letenek, kterým SVĚT LETENEK beze sporu je. 

cestovní výstrahy