Na co se nejčastěji ptáte

Pokud tady odpověď na váš dotaz není, určitě se ji dozvíte na našem telefonu 596 123 456 nebo e-mailu letenky@svet-letenek.cz.

Naše webové stránky plně podporují všechna zařízení a proto lze levné letenky vyhledat i rezervovat prostřednictvím počítače, tabletu nebo chytrého telefonu.

Levné letenky od SVĚTA LETENEK

 • Jak se dozvím, že rezervace letenky online proběhla úspěšně?

Jakmile v posledním kroku rezervačního procesu vyplníte jména cestujících, kontakt na klienta (telefon + e-mail), vyberete způsob platby a kliknete na tlačítko POTVRDIT, dojde k provedení rezervace letenky. Zobrazí se vám kód rezervace a termín, do kterého je nutné letenku/letenky zaplatit. Zároveň obdržíte na zadanou e-mailovou adresu potvrzení o provedení rezervace letenky. V něm budou veškeré podrobnosti vaší rezervace, itinerář objednaného letu a kontakty na pobočku SVĚT LETENEK®.

 • Na co si mám dát při vytváření rezervace pozor?

Největší pozornost věnujte prosím zadání správné podoby jména a příjmení – údaje musí být zadané stejně jako ve vašem cestovním dokladu, se kterým budete cestovat (jméno včetně druhých křestních jmen i příjmení se musí shodovat).

 • Za jakých podmínek lze letenku vrátit nebo změnit datum letů? Jak mám postupovat?

Při výběru letenky je možné kliknout na odkaz Tarifní podmínky, kde jsou podmínky změn a storna uvedeny. Pokud provedete rezervaci letenky a nejste si jisti, za jakých podmínek je možné letenku změnit nebo stornovat, kontaktujte nás, prosím, na telefonním čísle +420 596 123 456, nebo na e-mailu: letenky@svet-letenek.cz. Podmínky vám rádi ihned sdělíme.

 • Co když udělám v rezervaci chybu?

Neprodleně nás kontaktujete a společně se pokusíme danou situaci vyřešit.

 • Je termín zaplacení konečný?

Termín zaplacení rezervace a vystavení letenky stanoví podmínky letecké společnosti, a proto ho musíme respektovat. Pokud je tedy termín vystavení daný, je nutné ho dodržet. V některých případech můžeme zajistit odložení termínu vystavení letenky, k tomu je ale nutný souhlas letecké společnosti. Pokud tedy potřebujete zařídit odklad termínu vystavení své letenky, kontaktujte nás, prosím.

 • Je cena letenky, uvedená při dokončení rezervace, konečná?

Ano, ceny letenek uváděné na našem vyhledávači jsou konečné a obsahují veškeré poplatky, palivové příplatky i letištní taxy. Nemusíte se tedy obávat žádných skrytých poplatků, které někteří prodejci letenek účtují.

 • Chceme letět jako větší skupina cestujících, jak máme postupovat?

Skupinové rezervace letenek se řídí speciálními pravidly a ne vždy platí, že větší počet cestujících zaručuje nižší cenu. Rezervaci letenek pro skupiny je potřeba s námi vždy konzultovat. Nabídneme vám nejlepší podmínky, s ohledem na individuální potřeby. Pokud plánujete cestu ve skupině (nad 10 osob), prosím kontaktujte nás na čísle +420 596 123 456, nebo e-mailem: letenky@svet-letenek.cz.

 • Kde zjistím, jakou váhu zavazadel si mohu vzít sebou?

Povolený limit hmotnosti zavazadel je uveden na letence. Vaše letenka obsahuje i další důležité informace, které můžete potřebovat. Informace o letecké společnosti můžete čerpat také ze stránky www.svet-letenek.cz/letecke-spolecnosti.

 • V jaké formě letenku obdržím?

V současné době se používají pouze elektronické letenky. Stačí, když si tedy vytisknete elektronickou letenku, kterou zašleme na váš e-mail. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle +420 596 123 456, nebo emailem: letenky@svet-letenek.cz. Rádi vám pomůžeme.

 • Co konkurence? Jaký je rozdíl mezi přímým prodejcem a affiliate prodejcem?

V oblasti cestovního ruchu se točí velké peníze a tak není divu, že si z toho koláče chce každý trochu ukousnout. Prodejce letenek rozlišujeme na přímé prodejce a affiliate prodejce letenek.

Přímý prodejce je vesměs cestovní kancelář, která má řádné pojištění proti úpadku, má svou kamennou pobočku se zaměstnanci a ti vystavují letenky a zpracovávají další úkony. Mezi nejvýznamější prodejce v zemi patří:

Affiliate prodejci letenek mají jednu nebo několik webových stránek, které se snaží dostat na přední pozice ve vyhledávačích a na svých stránkách pak nabízí letenky některého přímého prodejce. Na stránkách affiliate prodejce někdy ani nenajdete, kdo stránky provozuje. Za všechny jmenujme aspoň https://www.cestujlevne.com, https://www.levneletenky.org, https://honzovyletenky.cz, nebo http://www.akcniletenky.com/levne-letenky.htm.

SMILEX Travel, jež je provozovatelem potálu SVĚT LETENEK, rovněž poskytuje affiliate program pro partnery. 

Samostatnou kapitolou jsou pak různé porovnávače levných letenek. Těmi nejznámějšími jsou například Google Letenky https://www.google.com/flights nebo Skyscanner https://www.skyscanner.cz. Výhodou pro cestujícího je určité porovnání nabídek. Velkou nevýhodou ale je, že nabídka není kompletní a některý prodejce může nabídnout lepší variantu a levnější letenku než uvedené možnosti. Jindy se zase třeba zobrazují existující tarify, ale už se nerozlišuje, jestli jsou tyto nejlevnější letenky aktuálně dostupné. V setujícím to pak může vyvolávat dojem, že někde sežene letenky levněji, než je aktuální a skutečná nabídka.

Všem cestujícím vždy doporučujeme, bez ohledu na název webových stránek, kde letenky rezervují, aby se ujistili, že ji ve skutečnosti kupují od českého prodejce letenek. Vztahují se tak na něj pravidla a zákony, které platí v České republice a nebude tak před cestou nepříjemně překvapen. Při nákupu letenek u zahraničních prodejců se často stává, že cena letenky není přepočtena správným kurzem a z účtu se mu nakonec stáhne vyšší cena, než která byla letenky původně nabízena. U zahraničních prodejců je také nutné počítat s tím, že případné změny letenky se budou dělat opravdu složitě a několikaminutový telefonický hovor do zahraničí letenku ve výsledku hodně prodraží.

 • Co jsou charterové lety a jak takovou letenku získat?

Charterové lety jsou cenově výhodné lety do oblíbených destinací v Evropě i ve světě. Využívají je především klienti cestovních kanceláří v rámci běžného balíčku cestovních služeb, kombinovaného s ubytováním.

Charterové letenky můžete získat tak, že nás budete kontaktovat telefonicky na čísle +420 596 123 456 nebo e-mailem: letenky@svet-letenek.cz. Rádi vám charterové letenky zajistíme.

 • Jsou charterové letenky výhodnější?

Výhodnost charterové přepravy si musí každý cestující zhodnotit sám. Cena může být o něco nižší, charterové linky však většinou létají mimo hlavní letiště. Další nevýhodou je, že se termín charterového letu se může změnit i o několik hodin. Cestovní kancelář, která daný zájezd pořádá, takovou změnu řeší zajištěním svozu na letiště.

Pokud máte pouze charterovou letenku, musíte si případnou změnu odletu přeplánovat sami. V případě zájmu o charterovou letenku si vyberete let, který vám vyhovuje termínem, destinací a cenou. Poté nás kontaktujete na telefonu +420 596 123 456 nebo na e-mailu: letenky@svet-letenek.cz  a naši pracovníci se vám budou věnovat při řešení veškerých podrobností.

cestovní výstrahy