Levné letenky Addis Abeba

Rezervace letenky

 • Letenky Praha - ETIOPIE

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Addis Abeba:


Addis Abeba - letenky online

Nechte se pozvat prostřednictvím online levné letenky Addis Abeba do etiopského hlavního města Addis Abeba.  Addis Abeba je hlavním a také největším městem afrického státu Etiopie (oficiální název Etiopská federativní demokratická republika), která leží v severovýchodní části Afriky. Addis Abeba leží v nadmořské výšce 2.300 metrů pod horou Entoto v centru Etiopie. Online akční letenky Addis Abeba vás zavedou do velmi významného města Addis Abeba, které hraje důležitou roli nejen pro Etiopii, ale také pro celý africký kontinent.

Addis Abeba je totiž sídlem několika významných úřadů mezinárodních institucí, např. Africké unie, mezinárodní organizace sdružující 54 afrických zemí, Hospodářské komise OSN pro Afriku atd. Využijte online levné letenky do Addis Abeby k návštěvě tohoto pomyslného hlavního města Afriky. Metropoli Addis Abeba založil v roce 1886 etiopský císař Menelik II. Název Addis Abeba je možné přeložit z amharštiny (úřední jazyk) jako „nový květ“. V Addis Abebě žije podle posledních údajů tři a půl milionů obyvatel.

Nabídka letenek Addis Abeba

Nenechte si ujít výhodnou nabídku akční letenky do Addis Abeby k poznávání typických afrických obyvatel, jejich odlišného životního stylu, kultury, historie a společenských zvyků. V ulicích města potkáte směs obyvatel různých vrstev. Postávají tu žebráci, muži v oblecích a vedle chudě oblečených dětí, žen a mužů také přepychově odění mladí lidi s moderními mobily, hodinkami a dalšími moderními výdobytky civilizace. Levné letenky Addis Abeba vám umožní vidět také obydlí chudinských čtvrtí, obydlí středních vrstev, ale také honosné domy. Addis Abeba je město kontrastů.

Rezervace letenek Addis Abeba

Prostřednictvím rezervace akční letenky Addis Abeba máte možnost seznámit se také s kulturou města. Na zdejších stavbách a pamětihodnostech je vidět směs různých vlivů. Jsou zde chudinské slumy, honosné stavby z období italské okupace, stavby z dob totality atd. Levné letenky do Addis Abeby jsou určeny turistům zajímajícím se o kulturu a umění. Proto nevynechejte Etnologické muzeum, kde jsou k dispozici exponáty a sbírky mapující celou pestrou a bohatou historii Etiopie. Turistickým lákadlem města je mimo jiné koptská katedrála pocházející z roku 1896. Neméně zajímavé je gigantické tržiště Merkato, kde se schází veškeré obyvatelstvo města.

Akční letenky Addis Abeba

Z dalších monumentů a zajímavostí města stojí rozhodně za vidění katedrála Svaté Trojice, což je majestátní stavba, kde jsou uloženy ostatky posledního etiopského císaře Haile Selassieho a jeho manželky. Neméně zážitků vás čeká v Národním muzeu, kde uvidíte pestrou přehlídku velmi vzácných historických sbírek a exponátů. Mimo jiné zde jsou k vidění pozůstatky ženského kosterního hominida, jejichž stáří je odhadováno na tři až čtyři miliony let. Akční letenky do Addis Abeby je rozhodně zajímavou a dobrodružnou cestou za dosud nepoznanými perlami historie a kultury.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Addis Abeba:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:ETHIOPIAN BIRR
Země: Etiopie
Kontinent: Afrika

Nejbližší zastupitelství k České republice

Velvyslanectví Etiopské federativní demokratické republiky
Boothstrasse 20A, D-12207 Berlin

Kontakt na příslušné zastupitelství:
004930-772 060

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Etiopii
Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15, House No. 289, Addis Ababa P.O.Box 3108

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
00251/11/5516382, 00251/11/5516132


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy