Levné letenky Almaty

Rezervace letenky

 • Levné letenky Praha - Almaty

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Almaty:


Levné letenky Almaty

Prostřednictvím levné letenky Almaty (Alma Ata) navštívíte město Almaty, které se rozkládá v jihovýchodní části Kazachstánu. Almaty byly do roku 1998 metropolí Kazachstánu, kdy je na této pozici vystřídalo město Astana. Almaty je přesto největší město Kazachstánu, kde žijí obyvatelé mnoha národností. Akční letenky Almaty přestavují zajímavou cestu do bývalé kazašské metropole, kde žije asi jeden a půl milionu obyvatel. Almaty jsou nejlidnatějším městem republiky Kazachstán. Přesto, že město Almaty ztratily svůj post, neztratily svůj význam v oblasti financí a kultury.

Levné lety Almaty

Levné lety do Almaty jsou možností, jak cestovat do kazašského města Almaty, nad kterým se tyčí pohoří Ťan-šan. Hory a nadmořská výška dávají městu charakteristické klimatické podmínky. Negativním rysem místního počasí je smog. V okolí města je však díky horám čistý vzduch, tudíž alespoň okolí města toto negativum zmírňuje. V roce 1887 město postihla přírodní katastrofa v podobě silného zemětřesení, které město srovnalo se zemí. Totéž se opakovalo v roce 1911. Akční lety do Almaty vám umožní letět do města Almaty, které má své půvaby i neřesti.

Město Almaty bylo založeno v roce 1854, kdy byla na území města postavena vojenská pevnost. Historie města Almaty je velmi pestrá a zajímavá. Figuruje v ní hlavně komunistická minulost. Dodnes Rusové město označují jako Alma-Ata. Původ názvu města je však složitější. Můžeme jej odvodit od kazašského slova „Alma“, což znamená jablko. Slovo „Ata“ se dá přeložit jako děda. To však dohromady nemá význam, tudíž se v současné době uvádí překlad města jako „jabloňový“. Objednejte si levné lety Almaty a poznejte více z historie města.

Almaty - letenky online

Využijte online akční letenky Almaty k návštěvě několika zajímavostí, které je možné ve městě vidět. Jednou z dominant města Almaty je budova Prezidentského paláce. Tento architektonický unikát je však bohužel pro veřejnost uzavřen. V Almaty najdete mnoho staveb z dob totalitní éry. Vyrostla zde panelová sídliště i šedé betonové stavby. Při návštěvě Almaty si nenechte ujít procházku po lázních Arasan, parku Panfilov, kde se nachází katedrála Cobor či hotel Otrar. Příznivci kultury a umění, kteří si rezervují online levné letenky do Almaty, jistě nevynechají návštěvu Kazašského muzea, jejíž vystavené exponáty a sbírky reprezentují celou historii města i celého státu.

Akční letenky Almaty

Akční letenky do Almaty jsou určeny také pro milovníky sportu, především zimních aktivit. V zimním období je zde otevřeno lyžařské centrum Chimbulak, kde jsou skvělé podmínky pro lyžování. Taktéž zimní stadion Medea nabízí turistům vyžití v podobě ledové plochy, která se v létě mění v jezero s horskou osvěžující vodou o teplotě asi 15°C.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Almaty:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:TENGE
Země: Kazachstán
Kontinent: Asie

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Republiky Kazachstán
Romaina Rollanda 12, 160 00 Praha 6

Kontakt na příslušné zastupitelství:
233375642

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Honorární konzulát České republiky v Kazachstán
Kurmangalieva 7, Almaty

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
+77272911734


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy