Levné letenky Ankara

Rezervace letenky

 • Levné letenky Ankara - Turecko

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Ankara:


Ankara - letenky levně

Prostřednictvím levné letenky Ankara přiletíte levně do turecké metropole Ankara, která se nachází v centrální části Anatólie. Ankara je druhým největším městem Turecka, hned po Istanbulu. Ankara má za sebou poměrně bohatou historii, která sahá až do roku 2000 př. n. l. Město osídlili postupně Chetité, Frýgové a poté byla Ankara pod nadvládou Osmanské říše. Hlavním městem byla Ankara ustanovena v roce 1923. Svůj název dostalo město od slova „Ancyre“ které můžeme přeložit jako „kotva“. Díky rezervaci akční letenky Ankara přiletíte na mezinárodní letiště Ankara Esenboğa International Airport, které je vzdálené asi třicet kilometrů od Ankary.

Ankara - letenky online

Využijte online levné letenky do Ankary k návštěvě této turecké metropole, která láká především svými historickými monumenty, ale i současností. Každý návštěvník Anakry si nenechá ujít ty největší dominanty města, jako je např. Atatürkovo mauzoleum pojmenované podle bývalého tureckého prezidenta Mustafa Kemal Atatürka. Jedná se o velmi majestátní stavbu, k níž byl v roce 1944 položen základní kámen. Celá stavba trvala devět let a probíhala v několika fázích. Uvnitř mauzolea je zbudováno malé muzeum věnované památce tohoto zakladatele Turecké republiky. Akční letenky do Ankary vám umožní příjemnou procházku po velmi pěkné dlouhé ulici, která vede k mauzoleu.

Levné lety Ankara

Další zajímavosti Ankary, které poznáte, pokud si koupíte levné lety Ankara, tvoří svatostánky, kostely, chrámy a mešity. V popředí turistického zájmu je mimo jiné například Augustův chrám, který má své místo v městské čtvrti Ulus. Tento svatostánek patří k památkám dokládající historii města. Byl postaven v letech 25 – 20 př. n. l. Poté byl přestavěn na kostel a poté na mešitu. Levné letenky do Ankary vás zavedou na další zajímavé místo Ankary, kterým je Ankarská citadela. Tato citadela je symbolem staré části města a je viditelná již z velké dálky. Přibližně dvoukilometrové staré hradby pocházejí z období byzantské říše. Citadela se pyšnila původně dvaceti věžemi, dnes se však dochovalo pouze sedm z nich.

Akční letenky Ankara

Nenechte si ujít akční letenky do Ankary k poznávání velmi vzácných historických monumentů, které dokládají velmi významná fakta z historie lidstva. I přesto, že Ankara jako hlavní město nedosahuje v tomto ohledu takového významu jako město Istanbul, turisté jistě z tohoto města nebudou zklamáni. Z dalších zajímavostí Ankary si nenechte ujít např. návštěvu Etnografického muzea, muzea anatolské civilizace, pozůstatky římských lázní a divadla a několika mešit. Ankara, stejně jako celé Turecko je proslulé svými bazary a trhy. Turisté, kteří milují nákupy všeho druhu si zde přijdou na své v bazarech, tržištích, obchodech a obchůdcích. V neposlední řadě je třeba zmínit, že Ankara je také výchozím bodem do neméně zajímavého okolí.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Ankara:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:TURKISH LIRA
Země: Turecko
Kontinent: Evropa

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Turecké republiky
Na Ořechovce 69, 162 00 Praha 616

Kontakt na příslušné zastupitelství:
224 311 402, 224 311 938

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Honorární konzulát České republiky v Turecku
Cumhuriet Bulvari No.11, Kat:4, Daire 11, 35220 Alsanca - Izmir

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
0090 232 3680944


Zpět na výpis levných letenek

Speciální nabídky

cestovní výstrahy