Levné letenky Atény

Rezervace letenky

 • Letenky z Prahy do ATHÉN

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Atény:


Levné letenky Athény

Využijete-li levné letenky Athény, přiletíte do města s nejvýraznější historií na světě. Athény jsou tzv. „město Bohů“. Impozantní město, které vám nabídne nepřeberné množství historických památek. Současná podoba Athén jsou důkazem, že jsou právem označovány jako centrum filozofie a umění. Akční letenky Athény jsou určeny jednak milovníkům historie a odborníkům v oblasti řecké mytologie a antického umění a jednak milovníkům přírody, která je v Řecku opravdu nádherná. Pyšní se nádherným mořem, které je považováno za nejčistší v Evropě.

Levné lety Athény

Athény jsou hlavním městem Řecka. Objednejte si levné lety do Athén a přistanete na poloostrově Attika, v jižní části Evropy, v blízkosti Sarónského zálivu. Oficiálním jazykem je řečtina. Jelikož turisté většinou řecky nehovoří, dorozumívají se s místními obyvateli hlavně prostřednictvím angličtiny, případně také používají němčinu. V Athénách žije asi 3,5 milionů obyvatel. Pokud využijete nabídku na akční letenky do Athén, počítejte s časovým posunem + dvě hodiny. Oficiálním platidlem je euro.

Rezervace letenek Athény

Athény jsou prvním osídleným územím v Evropě a to už od dob neolitu. V okolí Athén se tyčí hory Ymmytos, Pendeli a Parnitha. V Athénách mohou turisté najít ty nejzajímavější archeologické památky. Podívejte se díky rezervaci levné letenky Athény na dominantu města Akropoli. Tento monument vzbuzuje obdiv u turistů i místních již po staletí a patří mezi nejnavštěvovanější památky. Akropole byla nominována na jeden ze sedmi divů světa. Akropole se může také pochlubit zápisem na Seznam světového dědictví UNESCO. V blízkosti Akropole se tyčí chrám Partheón, který byl zasvěcen řecké bohyni Athéně. Prostřednictvím rezervace akční letenky Athény můžete navštívit tuto historickou památku, což vám přinese nevšední zážitek.

Athény však nabízí ještě více pro milovníky historie a umění. Překrásné je také Dionýsovo divadlo, Athénská Agora, Chrám Dia Olympského, Poseidonův chrám a mnoho dalších. Mezi nejslavnější stavby Athén patří Řecký parlament, Athénská Akademie a Univerzita, které jsou považovány za klenoty města. Za návštěvu stojí také muzea – Vojenské, Byzantské, Archeologické.

Athény - letenky online

Levné letenky online do Athén jsou také pro ty, kteří mají rádi moře, slunce a pláže. Mnoho turistů směřuje do Řecka právě za mořem. V Řecku jsou velmi suchá a horká léta, kdy se teplota vzduchu pohybuje přes 30˚C. Počasí je ovlivněno středomořským klimatem. Zimy jsou naopak mírné. Od listopadu do dubna zde jsou častější srážky. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty vzduchu často šplhají až ke 40˚C.

Nabídka na akční letenky online do Athén je určena také pro milovníky řecké kuchyně. Athény vám nabídnou typické řecké pokrmy, které jsou opravdovými lahůdkami.

Athény těží hlavně z turistického ruchu. Proto se snaží návštěvníkům a turistům ve všem maximálně vyhovět. Let samotný trvá asi dvě hodiny a třicet minut. Jelikož je Řecko členem Evropské unie, k návštěvě nepotřebujete vízum, ale postačí platný cestovní pas.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Atény:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: ANO
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:EURO
Průměrná teplota:léto 30-40°C
Země: Řecko
Kontinent: Evropa

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Řecké republiky
Na Ořechovce 19, 162 00 Praha 6 - Střešovice

Kontakt na příslušné zastupitelství:
222 250 943, 222 250 955

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Řecku
G. Seferis Str. 6, Palaio Psychico, 154 52 Athens

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
0030/2106713755, 2106719701, 2106725332, přímá provolba-0030/21067299


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy