Levné letenky Baku

Rezervace letenky

 • Náš TIP! Letenky do Ázerbajdžánu

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Baku:


Levné letenky Baku

Nenechte si ujít internetovou nabídku levné letenky Baku a využijte možnost k návštěvě Baku, hlavního města Ázerbájdžánu. Baku leží na pobřeží Kaspického moře a je největším přístavem v zemi. Baku možná leckoho odrazuje, ale pokud přece jen využijete akční letenky Baku, pak se přesvědčíte, že Baku je moderní velkoměsto se vším, co k němu patří. Po vzoru ostatních metropolí v něm najdete okázalé budovy, mnoho zelených parků a sadů, obchodní a nákupní třídy s butiky a obchody světových renomovaných značek.

Baku se rozprostírá na území o rozloze 260 km2. Podle posledních údajů z roku 2006, žijí v Baku přibližně tři miliony obyvatel. Místní obyvatelé vyznávají z velké většiny islám. I když jde o muslimskou zemi, není třeba se obávat navštívit toto město. Levné letenky do Baku jsou k dispozici všem turistům, kteří rádi objevují málo poznaná města. Název města Baku pochází z perského slova Bad-kube, což lze přeložit jako „město, odkud fouká vítr“, a Baghkuh, což znamená „Boží hora“.

Rezervace letenek Baku

Prostřednictvím rezervace akční letenky do Baku přiletíte na mezinárodní letiště Hejdara Alijeva, které se nachází asi 25 kilometrů východně od Baku. Je nově zrekonstruováno a pojmenováno po bývalém prezidentovi Ázerbájdžánu. Okolo Baku se soustřeďuje veškerý ruch ohledně ropného průmyslu, který je pro tamní ekonomiku stěžejní. Veškeré ropné rafinerie jsou rozprostřeny okolo Baku. Díky rezervaci levné letenky Baku navštívíte město Baku, které se dělí na „Staré město“, kde se nachází hlavní pamětihodnosti Baku a novou část města. Dále se Baku dělí na jedenáct administrativních částí a osmačtyřicet městských částí.

Akční lety Baku

Akční lety Baku vás zavedou do historické části Baku, kde uvidíte hlavní monumenty metropole. Tato oblast zvaná „Ičeri šeher“ (centrum města) je ohraničena vysokými zdmi. Najdete zde největší dominanty města Baku. První z nich je Palác Širvanšáhů, který reprezentuje Shirvan-Absheronskou druh ázerbájdžánské architektury. Objednejte si levné letenky do Baku a prohlédněte si tento palác, který byl vystavěn v roce 1411 na popud šáha Shirvanshah Sheykh Ibrahima I. Součástí paláce je mauzoleum šáha Seyida Yahya Bakuvi, mešita s minaretem atd.

Baku - letenky online

Dalším skvostem Baku, který při návštěvě Baku nesmíte vynechat, je Panenská věž. Tato pamětihodnost patří k symbolům Ázerbájdžánu. Odborníci vedou spory o tom, kdy byla Panenská věž vlastně vystavěna. Někteří se přiklánějí k názoru, že byla postavena ve 12. století, jiní tvrdí, že byla vystavěna již v 7. století. Návštěva Panenské věže stojí za to. Uvnitř je zřízeno muzeum, kde jsou vystaveny k prohlídce rozmanité exponáty. Výhled z věže na okolí města patří k nezapomenutelným zážitkům. Využijte akční letenky online do Baku a poznejte další památky Baku. Zmíněná Panenská věž spolu s Palácem Širvanšáhů byly zapsány v roce 2000 na seznam světového dědictví UNESCO.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Baku:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:NEW MANAT
Země: Ázerbájdžán
Kontinent: Asie

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky
Na Zátorce 783/17, 160 00 Praha 6 - Bubeneč

Kontakt na příslušné zastupitelství:
246032422

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Ázerbájdžánu
Caspian Plaza, ulice Jafar Jabbarli 44, AZ-1065 Baku

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
00994-12-4368555 - recepce, 00994-12-4368554 - sekretariát


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy