Levné letenky Banjul

Rezervace letenky

 • Levné letenky Praha - Gambie

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Banjul:


Rezervace letenek Banjul

Prostřednictvím rezervace levné letenky Banjul přiletíte do města Banjul, hlavního města západoafrického státu Gambie. I když má Banjul status hlavního města, není největším městem v této zemi. V tomto ohledu Banjul předčilo město Serekunda. Banjul se rozkládá na ploše o celkové rozloze 93 km2. Banjul má své místo na ostrově Svatá Marie, a s pevninou je spojeno mosty. K přepravě pak slouží trajektová doprava. Akční letenky Banjul vás zavedou do západoafrického státu Gambie, jehož metropolí je město Banjul, které ukrývá několik zajímavostí, jež stojí za vidění. Banjul nabízí kulturní vyžití, krásné panenské pláže a okolní přírodu s rozmanitou faunou a flórou.

Levné letenky Banjul

Levné letenky do Banjulu jsou možností, jak poznat město Banjul, kde žije podle posledních odhadů okolo 250 tisíc obyvatel. Město Banjul má tak jako ostatní africké metropole koloniální minulost. Gambijskou metropoli Banjul objevili v patnáctém století Portugalci. V šestnáctém a sedmnáctém století se zde usadili Britové a Francouzi. Město Banjul však založili Britové, konkrétně v roce 1816. Banjul byl centrem obchodu s otroky. Akční letenky Banjul vám umožní letět do gambijského hlavního města Banjul, které se původně jmenovalo Bathurst podle britského úředníka kolonizačního úřadu. Současný název města vznikl pak v roce 1973.

Levné lety Banjul

Levné lety Banjul jsou určeny vše cestovatelům, kteří touží po poznávání tradiční africké kultury. V tomto ohledu nabízí Banjul opravdové skvosty. Turistické oblibě se těší Národní muzeum Gambie, které nabízí průřez pestrou a zajímavou gambijskou historií. Z dalších významných muzeí stojí za návštěvu muzeum afrických umění, kde mají návštěvníci příležitost shlédnout zajímavé exponáty v podobě soch a dalších cenných předmětů. Využijte akční letenky Banjul k získávání poznatků o nejmenší africké zemi, která patří k nejchudším v Africe.

Levné lety do Banjulu vás přivedou před dominantu města – vítězný „oblouk 22“, který je pětatřicet metrů vysoký. Tento údaj z něj činí nejvyšší stavbu Gambie. Tento památník připomíná krveprolití, které provázelo vojenský převrat. Tato událost, jež se odehrála v roce 1994, svrhla tehdejšího prezidenta Dawda Jawara. Na postu prezidenta jej nahradil Yahya Jammeh. Památník stojí na MacCarthyho náměstí, kde najdete i další zajímavosti města.  Toto náměstí má typickou koloniální atmosféru. Dalším turistickou zastávku představuje pouliční trh, který dostal jméno podle manžela královny Viktorie, prince Alberta.

Akční letenky Banjul

Objednejte si akční letenky do Banjulu, kde jsou nádherné písčité pláže, které patří k hlavním atraktivitám města. Pláže jsou lemovány kokosovými palmami a nádhernou flórou. Moře je čisté a teplé. Při procházce po pláži ucítíte typickou vůni vanilky. Do gambijské metropole Banjul je nejlepší vyrazit v lednu, kdy bývá příjemné počasí okolo 28°C. Ve vnitrozemí, hlavně pak v pouštních oblastech bývá velmi sucho a horko, teploty vzduchu šplhají až k 50°C.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Banjul:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:GAMBIAN DALASI
Průměrná teplota:leden 28°C
Země: Gambie
Kontinent: Afrika

Nejbližší zastupitelství k České republice

Velvyslanectví Gambijské republiky
Avenue F.D. Roosevelt, 126, 1050 Brussels

Kontakt na příslušné zastupitelství:
00322-640 10 49

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Honorární konzulát České republiky v Gambii
Kerr Toro Apartments off Bertil Harding Highway, Banjul

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
00220/4464304


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy