Levné letenky Colombo

Rezervace letenky

 • AKCE! Letenky na SRÍ LANKU

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Colombo:


Levné letenky Colombo

Prostřednictvím levné letenky Colombo přiletíte do města Colombo na mezinárodní letiště ostrova Srí Lanka. Ostrov Srí Lanka byl do roku 1792 nazýván Cejlon. Když se řekne Cejlon, mnohé napadne spojitost s čajem. Ostrovu Cejlon se totiž říkalo „ostrov čaje“. Colombo se v roce 1815 stalo hlavním městem dnešní Srí Lanky. Colombo je moderním městem výškových budov a plní funkci komerčního centra Srí Lanky.

Akční letenky Colombo vás zavedou do metropole, která je centrálním ekonomickým, kulturním a politickým bodem Srí Lanky. Úředním jazykem je sinhálština a tamilština, ale domluvíte se bez větších potíží anglicky. Oficiálním platidlem je srílanská rupie, která se dělí na 100 centů. Turisté mohou platit také americkým dolarem. Objednáte-li si levné letenky do Colomba, posunete se v čase o 4,5 hodiny napřed.

Akční letenky do Colomba

Ihned po příletu do Colomba vás uhrane toto město, ze kterého sálá atmosféra dob dávno minulých. Doby kolonizace znamenaly pro Colombo dobu největšího rozkvětu. Colombo objevili v průběhu 17. století Portugalci, v 18. století zde přišli Holanďané a nakonec bylo Colombo pod nadvládou britského impéria. Doba kolonizace znamenala pro Colombo důležitý historický mezník. Rezervujte si akční letenky do Colomba a poznejte více z historie tohoto města.

Mnoho památek a zajímavých budov je okořeněných právě kulturami Britů a Holanďanů. Nejvíce patrné je to v městských čtvrtích Fort a Pettah. Právě tato místa patří mezi to nejlepší, co při návštěvě Colomba nemůžete vynechat. Levné letenky Colombo jsou zárukou, že tímto městem nebudete zklamáni. Vzhled města ovlivňuje také náboženství. Většina obyvatel vyznává hinduismus.

Ve čtvrti Fort uvidíte budovu Prezidentského paláce (v sinhálštině Janadhipathi Mandiraya). Na tomto místě vybudovali Britové vojenskou základnu a právě od této základny pochází název Fort. Nachází se zde také budova, která slouží jako sídlo úřadu prezidenta a parlamentu. Tato čtvrť byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Rezervace letenek Colombo

Díky rezervaci akční letenky Colombo poznáte nejen další dominanty města, ale vychutnáte si také překrásnou přírodu. Tato čtvrť je také atraktivní pro milovníky nákupů. Najdete zde nespočet malých obchůdků i velkých obchodů, kde jsou turistům k dispozici šperky, hedvábí, kůže a další typické zboží Srí Lanky. Levné letenky do Colomba jsou zárukou nezapomenutelných zážitků a dojmů, které zažijete během návštěvy Colomba. Při návštěvě Colomba zařaďte do svého plánu také procházku po hlavní třídě Galle Road nebo další čtvrťi Pettah, která slouží jako nejrušnější tržiště ve městě.

Akční letenky do Colomba vás zavedou na nejkrásnější posvátná místa této metropole. Milovníci posvátných míst a svatyň se jist nechají zlákat buddhistickými chrámy Kelaniya Raja Maha Viharaya, Gangaramaya a Seema Malaka. Z mešit stojí za prohlídku Davatagaha a Afar Jumma. Dětští turisté jistě ocení prohlídku Národní zoologické zahrady, která patří mezi největší zoologické zahrady v jihovýchodní Asii. Velmi zajímavým zážitkem je také prohlídka Národního muzea nebo Holandského muzea.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Colombo:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:SRI LANKA RUPEE
Země: Srí Lanka
Kontinent: Asie

Zastupitelství v České republice

Konzulát Srílanské demokratické socialistické republiky
Malostranské nám. 2, 118 00 Praha 1

Kontakt na příslušné zastupitelství:
607 920 311

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Honorární konzulát České republiky na Srí Lance
Delmon Holdings Building, Level 02, No. 15, Mile Post Avenue, Colombo

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
+94115055219, +94112685093


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy