Levné letenky Edinburgh

Rezervace letenky

 • Akční letenky do SKOTSKA

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Edinburgh:


Levné letenky Edinburgh

Prostřednictvím levné letenky Edinburgh se dostanete do významného skotského města, které je druhým nejoblíbenějším městem britských ostrovů. Nachází se na jihovýchodě Skotska. Ve městě žije přibližně 500.000 obyvatel. Jeho rozloha činí 262 km2. Využitím akční letenky Edinburgh poznáte toto významné skotské město, které vás uchvátí nejen svými monumenty a zajímavostmi, ale i pravou skotskou atmosférou. Edinburgh je městem, kde narazíte na několik symbolů, které patří k tomuto městu. Jmenujme třeba krále Artuše, skotský kilt atd.

Rezervace letenek Edinburgh

Bezesporu nejhlavnější dominantou, kterou můžete vidět, pokud si rezervujete levné letenky do Edinburghu je Edinburghský hrad (Edinburgh castle). Hrad se tyčí na skále, kde již někdy v sedmém století začala historie tohoto obrovského hradu. Tato impozantní stavba ukrývá nádherné klenoty historie, jako jsou například korunovační klenoty, obrovské dělo, pocházející z patnáctého století a kámen Stone of Destiny a nejstarší edinburghskou kapli St. Margaret’s Chapel. Uvnitř hradu se nachází ještě krásný sál Great Hall. U brány do hradu uvidí všichni bronzovou sochu W. Walace a národního hrdiny Roberta Bruceho.

Akční letenky Edinburgh

Akční letenky do Edinburghu jsou dobrou volbou pro milovníky umění a kultury. Ve městě tito turisté najdou velké množství muzeí a také galerií. Největším lákadlem v tomto směru je National Museum of Scotland, které se skládá ještě ze dvou budov, a to z Museum of Scotland a Royal Museum. Pokud ještě nebudete nasyceni a budete chtít i nadále objevovat kulturní a historická fakta o Edinburghu a vůbec celém území britských ostrovů, navštivte National Gallery of Scotland. Přehlídku moderního umění a tvorby nabízí Scottish National Gallery of Modern Art.

Pokud cestujete za festivaly, kupujte levné letenky Edinburgh a budete mít jistotu, že nebudete zklamáni. Edinburgh totiž hostí několik festivalů, které probíhají převážně v letních měsících. Jsou to Edinburgh Fringe, Edinburgh Military Tattoo, Edinburgh International Festival, Edinburgh International Film Festival a mnoho dalších.

Akční lety Edinburgh

Akční lety Edinburgh vás přivedou také před panovnické sídlo, kterým je Palace of Holyroodhouse. V tomto sídle tráví britská královna vždy jeden letní týden, během kterého turisté tuto památku nenavštěvují. Z ostatních zajímavostí zmiňme ještě St. Giles Catedral, která se nachází na Royal Mile. Objednávejte levné letenky do Edinburghu a dovíte se také, že hlavním průmyslovým produktem Edinburghu bývalo dříve pivo. Ve městě se nacházelo mnoho pivovarů. V současné době se zachoval pouze jeden. Čeští turisté si mohou v Edinburghu dát i pivo českých značek, např. Staropramen nebo Plzeň.

Kdo rád čte detektivní literaturu, jistě si objedná akční lety do Edinburghu, aby poznal město, kde se zrodila postava slavného detektiva Sherlocka Holmese, jehož „duchovní otec“ sir Artur Conan Doyle je spojen právě s Edinburghem.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Edinburgh:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: ANO
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:BRITISH POUND

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska
Thunovská 14, 118 00 Praha 1

Kontakt na příslušné zastupitelství:
257402111

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky ve Velké Británii
26 Kensington Palace Gardens, London

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
004420/72431115


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy