Levné letenky Faerské ostrovy

Rezervace letenky

 • Náš tip! Letenky na Faerské ostrovy

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Faerské ostrovy:


Levné letenky Faerské ostrovy

Nenechte si ujít levné letenky Faerské ostrovy a poletíte na souostroví s názvem Faerské ostrovy. Faerské ostrovy leží v Atlantickém oceánu, na okraji Norského moře. Faerské ostrovy se dají přeložit jako „Ovčí ostrovy“. Akční letenky Faerské ostrovy vás zavedou na ostrovy, které leží uprostřed cesty mezi Velkou Británií, Norskem a Islandem. Přesnější polohu Faerských ostrovů můžeme určit počtem kilometrů. Od pobřeží Skotska je dělí asi 260 kilometrů severozápadním směrem a od Islandu je dělí asi 450 kilometrů jihovýchodním směrem.

Prostřednictvím levné letenky na Faerské ostrovy máte možnost navštívit ostrovy, které patří Dánskému království, nejsou však členem Evropské unie. Faerské ostrovy disponují vlastním parlamentem a vlastní měnou. Úředními jazyky jsou faerština a dánština. Rozloha Faerských ostrovů činí přibližně 1.399 km2. Pokud se rozhodnete využít akční letenky na Faerské ostrovy, poznáte složení těchto ostrovů. Skládají se z osmnácti větších ostrovů a stovek malých ostrůvků. Délka pobřeží těchto ostrovů je 1.289 km.

Rezervace letenek Faerské ostrovy

Největším ostrovem je ostrov Streymoy, kde také žije nejvíce obyvatel. Najdeme zde také hlavní město Faerských ostrovů – Tórshavn. Hlavním lákadlem Faerských ostrovů je hlavně krásná příroda a také památky a zajímavosti. Díky rezervaci levné letenky Faerské ostrovy se dostanete do hlavního města Tórshavn, kde na vás čeká několik zajímavostí. Při prohlídce hlavního města vás jistě zaujme budova faerského parlamentu (Faerské løgting). Budova parlamentu je zajímavá barvou fasády, která je nezvykle červená. V kombinaci se zelenou barvou střechy vytváří působivý kontrast. Budova parlamentu se nachází na nábřeží.

Rezervujte si akční letenky Faerské ostrovy a můžete obdivovat katedrálu, která byla vystavěna v roce 1788. Je druhou nejstarší katedrálou na celých Faerských ostrovech. Dále zde můžete navštívit historické muzeum nebo starou část hlavního města s názvem Tinganes.

Levné lety na Faerské ostrovy

Levné lety na Faerské ostrovy jsou k dispozici milovníkům kultury a umění, neboť se zde mohou zúčastnit různých hudebních a uměleckých festivalů, koncertů a akcí, které se konají např. ve Faerském uměleckém muzeu. Dále stojí za vidění Severský dům, kde se konají výstavy, různé konference a další události.  Tato budova je zajímavá svým designem a interiérem. Nejen v hlavním městě, ale po celých ostrovech jsou různé galerie nabízející k prohlídce zajímavé exponáty a obrazy.

Akční lety na Faerské ostrovy však jistě využijí také příznivci přírody a sportu. Mezi přírodní zajímavosti, které stojí za to vidět patří bezesporu jezero Toftavatn, které najdete na ostrově Eysturoy. Nádherný pohled do okolí vám nabídne nejvyšší mořský útes Beinisvord. Nachází se na ostrově Sudoroy a je druhým nejvyšším na celých Faerských ostrovech. Za zmínku stojí rovněž nevyšší hora ostrovů, kterou je Slættaratindur, která měří 882 metrů. Na konec jedna zajímavost – na celých Faerských ostrovech nenajdete téměř žádné stromy. Je to místo, kde je naprostá absence lesů.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Faerské ostrovy:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:informace není dostupná
Měna:DANISH KRONE
Země: Faerské ostrovy
Kontinent: Evropa

Zastupitelství v České republice

-


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy