Levné letenky Helsinki

Rezervace letenky

 • Akční letenky Praha - Helsinky

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Helsinki:


Rezervace letenek Helsinky

Díky rezervaci levné letenky Helsinky přiletíte do severského města Helsinky. Helsinky jsou hlavním a také největším městem skandinávského státu Finsko. Helsinky mají své místo na pobřeží Finského zálivu a několika malých ostrůvcích. Akční letenky Helsinky vás zavedou do metropole Helsinky, jehož území se rozprostírá na ploše o rozloze 686 km2. Z toho však pouhých 186 km2 zabírá pevnina. Helsinky tedy tvoří z velké části hlavně vodní plocha. V Helsinkách žije přibližně 600.000 obyvatel.

Prostřednictvím levné letenky do Helsinek navštívíte město, které se pyšní několika turistickými zajímavostmi. Helsinky jsou malebné, poklidné město, které přitahuje turisty krásnou přírodou, architektonickými stavbami, kulturními objekty a dalšími lákadly. Mimo tyto zajímavosti nevynechejte ani návštěvu tradičních trhů, kde nakoupíte všechno, na co si jen vzpomenete, dále také zoologickou zahradu, zábavní centrum, zimní zahradu a mnoho dalších atrakcí.

Helsinky - letenky online

Objednávkou online akční letenky do Helsinek se dozvíte něco málo z historie Helsinek. V minulosti Helsinek hraje důležitou úlohu Rusko, proto při návštěvě některých architektonických památek zpozorujete ruský styl architektury. Typickým příkladem je např. Uspenská katedrála, která pochází z roku 1868. Tuto majestátně se tvářící stavbu z červených cihel navrhoval ruský carský architekt Alexandr Gornostajev. Znaky staroruských architektonických prvků je patrný na první pohled. Honosně působící katedrála se může pochlubit zlacenými kupolemi, kde jsou zobrazeni Ježíšovi pomocníci.

Levné lety Helsinky

Při cestě do Helsinek pomocí rezervace levné lety Helsinky máte příležitost spatřit další zajímavou církevní stavbu, a to kostel Temppeliaukionkirkko, který je zapracován do skály Temppelinkatu pomocí betonu a žuly. Tento unikátní kostel byl postaven v roce 1969. Tato impozantní stavba je příkladem luteránství. V letních měsících se stává dějištěm mnoha koncertů a hudebních podvečerů. Nenechte si ujít akční letenky Helsinky a obdivujte mnoho jedinečných architektonických skvostů Helsinek.

Hlavní tepnou města je náměstí Senaatintori, kde se nachází to nejkrásnější z Helsinek. Celé náměstí je obklopeno architektonickými skvosty. Využijete-li levné letenky do Helsinek, pak se vydejte právě na toto náměstí, kde spatříte např. Katedrálu, která je dominantou celého náměstí. Tato stavba pochází z dílny Carla Ludwiga Engela. Její stavba byla dokončena v roce 1852. Pokud překonáte asi šedesát vysokých schodů, za odměnu se vám naskytne fascinující pohled na celou metropoli a její okolí.

Akční letenky Helsinky

Z ostatních významných památek, nacházejících se na tomto náměstí uvidíte sochu Alexandra II., Vládní palác, budovu Helsinské univerzity, budovu Univerzitní knihovny a mnoho dalších. Zbývá dodat, že náměstí je postaveno podle ruského města Petrohrad. Akční letenky do Helsinek jsou dobrou volbou také pro nadšence muzeí a historie. Helsinky jsou muzei doslova protkány. Z těch nejvýznamnějších je to Ateneum - hlavní muzeum finského malířství, Finské národní muzeum, Mannerheimovo muzeum, Misionářské muzeum, Helsinské městské muzeum a mnoho dalších.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Helsinki:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: ANO
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:EURO
Země: Finsko
Kontinent: Evropa

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Finské republiky
Hellichova 1, 118 00 Praha 1

Kontakt na příslušné zastupitelství:
251177251

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky ve Finsku
Armfeltintie 14, 00150 Helsinki

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
003589/6120880, informátorka-61208811, sekretariát-61208812, KO-61208817


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy