Levné letenky Irkutsk

Rezervace letenky

 • Levné letenky Praha - Irkutsk

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Irkutsk:


Levné lety Irkutsk

Levné lety Irkutsk jsou skvělou příležitostí k cestě do oblasti jižní Sibiře, kde leží město Irkutsk. Irkutsk je hlavním městem Irkutské oblasti, jehož dominantou je Bajkalské jezero, nejhlubší jezero na Zemi. Irkutsk tak slouží jako výchozí bod do hor dosahujících 2.500 metrů nad mořem i zalesněné tajgy tvořící ojedinělý celek lákající k dobrodružství. Využijte akční letenky Irkutsk k netradičnímu výletu do oblasti Sibiře, které jsou určeny především milovníkům přírody, badatelům i zájemcům o turistiku a poznávání. Irkutsk dělí řeka Angara, jejíž tok vede právě přes Bajkalské jezero a pokračuje dále. Irkutsk je jednou z významných zastávek Transsibiřské magistrály. Nedaleko centra města se nachází také mezinárodní letiště.

Akční letenky do Irkutsku

Využitím akční letenky do Irkutsku přiletíte do Irkutsku, kde můžete strávit čas příjemnou procházkou městem a objevování jeho zajímavých míst, nebo budou vaše kroky směřovat za brány města vedoucí do lůna sibiřské přírody. Perlou Irkutské oblasti je jednoznačně jezero Bajkal. Snad každý ví, že proslulost tohoto místa spočívá v unikátní hloubce jezera, která činí 1.637 metrů. Ani další číselné údaje o jezeru nejsou nezajímavé. Posuďte sami – je dlouhé 636 km, v nejužším místě měří 27 km a v nejširším pak až 79,4 km. Nachází se v nadmořské výšce 456 metrů a celková plocha jezera činí neuvěřitelných 31.500 km2. Je druhým největším jezerem v Rusku, hned po Kaspickém moři. Levné letenky do Irkutsku vás zavedou k jezeru Bajkal, které patří k největším lákadlům této oblasti.

Irkutsk – rezervace letenek online

S online rezervací levné letenky Irkutsk můžete podniknout zajímavý výlet k Bajkalskému jezeru, které je vzdálené od Irkutsku asi 70 kilometrů. Vzhledem k obrovské rozloze Ruska to však je co by kamenem dohodil. Mezi další unikátní prvky Bajkalu patří také fakt, že je největší zásobárnou pitné vody na světě. Nachází se zde 20% světových zásob povrchové sladké vody. Do jezera ústí více než 300 řek a menších toků. Na jezeře je celkem 27 ostrovů. Při výpravě k jezeru můžete potkat také tuleně bajkalského, ohroženého živočicha, který se stává často obětí nezákonných nájezdů lovců. Poloha jezera, která zabránila okolním a cizorodým vlivům a místní přírodu podnítila vznik ojedinělého ekosystému, který dal život mnoha druhům živočichů a rostlin. Akční letenky Irkutsk lákají na nevšední zážitky sibiřské přírody.

Akční lety do Irkutsku

Akční lety do Irkutku je nejlepší využít v letních měsících, kdy se průměrné teploty vzduchu pohybují okolo 11°C. Zima je velmi chladná, průměrné teploty se pohybují okolo - 19°C, ale není ojedinělé, že rtuť teploměru klesne i pod - 40°C, což může středoevropana velice nemile překvapit. Časový posun oproti ČR činí + 7 hodin v období zimního času a + 6 hodin v období letního času. Pokud využijete levné letenky do Irkutsku, určitě stojí za to navštívit Sukachev Art Muzeum, kde jsou k vidění největší sbírky sibiřského umění. Irkutsk má za sebou poměrně zajímavou a dlouhou historii. Turistům nabízí také několik zajímavých míst a monumentů, většinou se jedná o starobylé stavby, kostely a další církevní stavby.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Irkutsk:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:ROUBLE

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Ruské federace
nám. Pod Kaštany 1, 160 00 Praha 6 - Bubeneč

Kontakt na příslušné zastupitelství:
233 374 100, 233 375 358 /Protocol/, 233 371 548, 233 371 549

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Rusku
ul. J. Fučíka 12/14, 123 056 Moscow

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
+7 495 2760703 / +7 916 3532601


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy