Levné letenky Jerevan

Rezervace letenky

 • LEVNÉ letenky do Arménie

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Jerevan:


Levné letenky Jerevan

Když se řekne Jerevan, mnoho z nás si vybaví pro nás slavné „rádio Jerevan“. I když je to již minulost, mnoho z nás na toto „rádio“ nikdy nezapomene. Tuto část historie máme společnou s touto arménskou metropolí, neboť Arménie stejně jako bývalá Československá socialistická republika byla „pod dohledem“ tehdejšího Sovětského Svazu. Levné letenky Jerevan jsou možností, jak letět do jihozápadní Asie, kde se rozkládá Arménie a její hlavní a největší město – Jerevan. Jerevan se rozkládá na ploše o rozloze 300 km2. Jerevan je vzdálený pouhých patnáct kilometrů od hranice s Tureckem. Jerevan se nachází ve střední části Arménie v nadmořské výšce okolo tisíc metrů. Akční letenky Jerevan vás zvou k návštěvě arménské metropole Jerevan, která má turistům rozhodně co nabídnout.

Jerevan - letenky online

Prostřednictvím online levné letenky do Jerevanu přiletíte na mezinárodní letiště Zvartnots International Airport. Ihned po příletu na letiště je nutné se přeorientovat v čase. Časový posun oproti ČR činí + čtyři hodiny. Historie Jerevanu sahá do dávné minulosti. Založení města se datuje do osmého století př. n. l. Z tohoto údaje pak vyplývá, že Jerevan je dokonce starší než samotný Řím. Celá arménská historie je předlouhá a složitá a tak není divu, že Jerevan je v pořadí již třináctým hlavním městem této asijské země. Jerevan získal status hlavního města v roce 1918. Díky skutečnosti, že Jerevan byl založen před naším letopočtem, patří mezi několik málo míst naší planety, které bylo osídleno jako první. V historii Jerevanu hraje významnou roli také Sovětský svaz. Po jeho rozpadu, tj. v roce 1991 pak získal Jerevan a celá země nezávislost.

Akční letenky Jerevan

I přesto, že Jerevan nepatří mezi turisticky vytížené destinace, stojí za to koupit si akční letenky do Jerevanu. V Jerevanu žije okolo 1,2 milionů obyvatel. Jerevan sice není městem, které může turistům nabídnout přehršel historických památek, nicméně i zde najdete několik zajímavých monumentů. Levné letenky Jerevan jsou určeny především milovníkům historie, které zajímá právě nedávná minulost. Při procházce městem uvidíte typické znaky sovětské architektury, tj. panelové zástavby v podobě sídlišť, volné betonové plochy, široké ulice a bulváry atd. Jerevan začal měnit svůj vzhled ve dvacátých letech minulého století. Novou tvář města navrhl arménský architekt Alexandr Tamanian. S rezervací akční letenky Jerevan se nabízí příležitost letět do Jerevanu a poznat vše, co tato metropole nabízí.

Rezervace letenek Jerevan

Jednou z dominant Jerevanu je Náměstí Republiky. Jestliže si rezervujete levné letenky do Jerevanu, budete ohromeni velikostí náměstí, které má rozlohu 14 tisíc metrů čtverečních. Právě zde se soustřeďuje to nejzajímavější z celého Jerevanu. Uvidíte zde např. budovu Národní galerie, vládní budovy, modrou mešitu, budovu Opery a muzeum moderního umění Cafesjian. Akční letenky do Jerevanu lákají turisty také na překrásný a fascinující výhled na biblickou horu Ararat.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Jerevan:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:DRAM
Země: Arménie
Kontinent: Asie

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Arménské republiky
Na Pískách 1411/95, 160 00 Praha 6 - Dejvice

Kontakt na příslušné zastupitelství:
220518175

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Gruzii
Chavchavadze Ave., 37-block VI, 0162 Tbilisi

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
00995/32/2916740-42, sekretariát - 32/2916743, konzul - 32/2916747


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy