Levné letenky Káhira

Rezervace letenky

 • AKCE! Letenky do EGYPTA

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Káhira:


Rezervace letenek Káhira

Prostřednictvím rezervace levné letenky Káhira přiletíte do jednoho z turisticky nejoblíbenějších měst, do Káhiry. Káhira je hlavní město Egypta, jež se nachází v Severní Africe. Akční letenky Káhira vás zavedou do nejlidnatějšího města afrického kontinentu. Místní obyvatelé Káhiru titulují jako Masr nebo Misr. Toto označení používají také pro samotný Egypt. Káhira (arabsky al-Qáhira) znamená v překladu „Vítězná“. Rezervujte si levné letenky do Káhiry a navštívíte město, kterým protéká africký veletok Nil. Řeka Nil dělí město na dvě části. Východní část Káhiry tvoří Islámská a Koptská část a na západě leží nejznámější část města, Gíza.

Akční letenky Káhira

Nenechte si ujít opravdové historické skvosty, které jsou k vidění pouze v egyptské Káhiře. Koptská Káhira nabízí k obdivu překrásný kostel, který má přízvisko „Visutý kostel“. Dále jsou zde k vidění muzea, synagoga, kostel sv. Barbory a také římská věž. Poměrně hodně významných památek se nachází na velmi malém území Koptské Káhiry. Akční letenky do Káhiry vás zvou k návštěvě tohoto města, které je jedinečné svého druhu. Centrum všeho dění se soustřeďuje na náměstí Midan Tahrir. Jsou zde úřady, nádraží, restaurace, obchody a informační centra pro turisty. Právě z tohoto náměstí můžete zamířit na jedno z nejkrásnějších míst Káhiry, kde se vyjímá citadela. Citadela je tvrz neboli pevnost vystavěná v průběhu 12. století. Její účel představoval ochranu proti nájezdům křižáckých vojsk.

Káhira - letenky online

Využijte online levné letenky Káhira a obdivujte tuto památku, která je vskutku úchvatná. Z této pevnosti se vám naskytne také fascinující pohled na slavné pyramidy v Gíze. Nachází se zde také okouzlující mešita, tzv. „alabastrová mešita. Z dalších mešit je také velmi navštěvovaná mešita sultána Hasana, dále mešita Ar-Rifáího pocházející z 19. století. Zmínit musíme také turisticky nejoblíbenější mešitu Ibn Tulun. Jsou tady ovšem ještě další krásné mešity a také minarety. Akční letenky Káhira vás zavedou do nejvýznamnější památky Káhiry, do egyptského muzea. Muzeum nabízí 120.000 exponátů k prohlídce a také vzácné poklady ze slavné Tutanchamonovy hrobky. Mějte na paměti, že v muzeu se není dovoleno fotografovat a natáčet, tudíž vaše přístroje nechte v hotelu. Prostřednictvím levné letenky do Káhiry se dostanete také do Železničního muzea. Toto muzeum najdete přímo v hlavní budově nádraží. Velmi zajímavý je výklad průvodce. Muzeum nabízí velmi zajímavé exponáty vlaků a dalších prostředků, které používali faraoni a vládci Egypta až po dnešní dobu.

Akční lety Káhira

Pokud si však koupíte akční lety do Káhiry, čeká vás opravdová dominanta Káhiry, kterou nemůžete vynechat, a to jsou proslulé pyramidy v Gíze. Tyto pyramidy jsou v hlavní turistické sezoně doslova v obležení turistů. Uvidíte například Sfingu nebo Cheopsovu pyramidu. Tyto pyramidy patří k sedmi divům světa.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Káhira:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:EGYPTIAN POUND
Země: Egypt
Kontinent: Afrika

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Egyptské arabské republiky
Pelléova 14, 160 00 Praha 6 - Bubeneč

Kontakt na příslušné zastupitelství:
224311506

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Egyptě
4, Dokki Street, 12511 Giza, Cairo

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
00 20 2 3333 9700 (hlasový strom), 00 20 2 3333 9701 (operátor) 00 20 2 3333 9702 (sekretariát velvyslance), 00 20 2 3333 9703 (sekretariát velvyslance)


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy