Levné letenky Kathmandu

Rezervace letenky

 • Letenky za zážitky do NEPÁLU

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Kathmandu:


Rezervace letenek Káthmándú

Pomocí internetového vyhledávače najdete levné letenky Káthmándú, které si můžete rezervovat k cestě do hlavního města asijského státu Nepál. Káthmándú je městem vyznačující se vším, co má takové hlavní město mít. Akční letenky Káthmándú vás zavedou do města, které je typické svými kontrasty. Je historické, trochu moderní, ale zároveň zde narazíte na chaos i klid, čisté i méně čisté ulice a čtvrti. Hlavní město Nepálu bychom mohli zařadit do kategorie měst, kde najdete od všeho trochu.

Prostřednictvím rezervace levné letenky do Káthmándú můžete podniknout cestu po městě a jeho okolí. Káthmándú je hlavním centrem státu v oblasti politiky, ekonomiky a hospodářství. Najdete zde mnoho památek v podobě chrámů, posvátných míst a historických budov. Vaše výprava může začít v Káthmándském údolí, které je asi 20 km dlouhé a 35 km široké. Je zasazeno do nadmořské výšky 1.300 metrů. Kolem údolí se tyčí vrcholy hor Himalájí.

Akční letenky Káthmándú

Akční letenky do Káthmándú vám zaručí dobrodružnou cestu do hlavního města Nepálu, které je zasazeno do střední části velehor Himalájí. V centru města se rozprostírá náměstí Durbar. Durbar v překladu do češtiny znamená „palác“. Tento název proto, že náměstí lemuje mnoho starých budov, které byly zničeny zemětřesením a tak byly inovovány, avšak nikoli ve své původní podobě.

Káthmándú - letenky online

Vaše kroky mohou dále zamířit do královského paláce Hanuman Dhoka. Využitím online levné letenky Kathmandu máte možnost poznat tento palác, kde vstup střeží socha opičí postavy Hanumana známého z hinduistického eposu Ramajána. Tato postava dala také paláci jméno. Královský palác byl původně postaven za dob vlády Ličhavijů. Do současné podoby byl přestavěn v průběhu 17. století. Podnět k přestavbě dal král Pratap Mallem.

Za návštěvu stojí také buddhistický chrám Swayambhunath. Akční letenky Káthmándú jsou určeny všem turistům, kteří se zajímají o historii. Tento chrám dal zbudovat kolem roku 460 n. l. a v průběhu 13. století se stal chrám důležitým buddhistickým místem. Tento chrám je také znám pod názvem „opičí chrám“. To podle velké tlupy opic, které se zde nacházejí.

Levné lety Káthmándú

Levné lety do Káthmándú vás přivedou také do Pašupatináthu, což je velký chrámový kom-plex boha Šivy. Je to nejvýznamnější hinduistická památka, kterou se může pochlubit nejen město, ale i celý Nepál. Pašupati je označován za hinduistického Pána tvorstva. Doslova jeho jméno zna-mená „Pán dobytka“, což je jedno ze ztělesnění boha Šivy.

Akční letenky do Káthmándú využijte také pro prohlídku největší stupy s názvem Bódhnáth, kte-rou se město pyšní. Je jedna z největších na světě. Představuje náboženské centrum Tibeťanů, kteří našli ve městě svůj domov. Za zmínku stojí také Kumari Bahal, což je bílá třípodlažní budova na náměstí Durbar. Její název se dá přeložit jako „Dům živoucí bohyně“. Poslední památka Káthmándú je Freak Street, což je nejznámější ulice z období hnutí hippies.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Kathmandu:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:NEPALESE RUPEE
Země: Nepál
Kontinent: Asie

Zastupitelství v České republice

Konzulát Nepálu
Heydukova 1589/6, 180 00 Praha 8

Kontakt na příslušné zastupitelství:
004930-3435 9920

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Honorární konzulát České republiky v Nepál
Building No. 494, Ganeshman Singh Path, Tripureshwor, Kathmandu

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
+977 1 4259528


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy