Levné letenky Khartoum

Rezervace letenky

 • Letenky do AFRIKY za akční cenu

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Khartoum:


Levné lety Chartúm

Levné lety Chartúm jsou určeny cestovatelům, kteří mají namířeno na „černý kontinent“. Chartúm je jedno z poměrně málo známých afrických měst, kam rozhodně neproudí davy turistů. O to více bude možná atraktivní nabídka akční letenky Chartúm pro ty cestovatele, kteří mají v oblibě poznávání dosud málo probádaných míst naší planety a netouží prodírat se davy turistů. Pokud si lámete hlavu nad tím, kde hledat město Chartúm, pak se vydejte na jihovýchod Afriky, kde leží Súdán a jeho hlavní město Chartúm. Využijte levné lety do Chartúmu k cestě do jedné z afrických metropolí – Chartúmu. V Chartúmu žije přibližně 2,6 milionů obyvatel. Město Chartúm leží při březích afrického veletoku Nil a spolu s nedalekým městem Omdurman vytváří aglomeraci čítající okolo sedmi milionů obyvatel.

Akční letenky Chartúm

Prostřednictvím akční letenky do Chartúmu přiletíte na mezinárodní letiště Khartoum-Civil Airport nacházející se nedaleko města. Z historie Chartúmu můžeme zmínit, že se jedná o poměrně mladé město, neboť bylo založeno v roce 1821. Chartúm byl založen jako vojenská základna, neboť tehdy zde bojovala povstalecká vojska proti Britům. V roce 1855 však Britové vyhráli a Súdán se tak stal britskou kolonií. Koloniální období trvalo až do roku 1956, kdy byla vyhlášena nezávislost Chartúmu a celého Súdánu. V dalším období město Chartúm zažilo nebývalý rozkvět a v roce 1834 získalo status súdánské metropole. Chartúm se stal také centrem obchodu s otroky. Následkem náboženských nepokojů je Súdán jednou z nejchudších zemí Afriky. Díky rezervaci levné letenky Chartúm se dozvíte více z pohnuté historie města.

Chartúm - letenky levně

Akční letenky Chartúm vás levně zavedou do súdánské metropole Chartúm, která vás přece jen překvapí v podobě několika zajímavostí. Při procházce městem uvidíte např. místodržitelský palác, Mahdího mauzoleum, katolickou a anglikánskou katedrálu a mešity. V Súdánu vládnou dvě hlavní náboženství, a to islám a křesťanství. Uvidíte zde tedy hlavně katolické kostely a mešity. Vstup do mešit vyžaduje však dodržování přísných pravidel, která musí mít každý turista na paměti. Ve městě se uplatňuje islámské právo Šaría, tzn. ortodoxní forma islámu. Z tohoto důvodu se zde nesetkáte s krádežemi a podobnými přestupky, za které jsou zde (pro Evropany) udělovány velmi přísné tresty. Levné letenky Chartúm jsou v hojné míře využívány také studenty, kteří zde létají v rámci studentských stáží.

Koupě letenek Chartúm

Z ostatních památek a zajímavostí určitě nevynechejte návštěvu Národního muzea, kde je dokonale vykreslena súdánská historie. Vystavené sbírky a exponáty dosahují stáří až čtyř tisíc let př. n. l.! Z dalších muzeí stojí za návštěvu také Khalifovo muzeum. Chartúm spadá do tropického podnebného pásu. Díky jeho poloze zde vládne suché a horké pouštní klima. Pokud se rozhodnete koupit si akční letenky do Chartúmu, čekejte velmi vysoké teploty, které panují pak nejvíce v letních měsících.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Khartoum:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:SUDANESE POUND
Země: Súdán
Kontinent: Afrika

Zastupitelství v České republice

Konzulát Súdánská republika
Před Skalkami 3217/25, 100 00 Praha 10

Kontakt na příslušné zastupitelství:
212 285 937

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Honorární konzulát České republiky v Súdánu
Chemiplast, Krain - Inkaz Street, Khartoum North P.O.Box 1095

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
00249/185/337973, 337974, 337975


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy