Levné letenky Kišiněv

Rezervace letenky

 • Akční letenky Praha - Kišiněv

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Kišiněv:


Levné letenky Kišiněv

Kišiněv je hlavním a zároveň největším městem Moldavska. Levné letenky Kišiněv vás zavedou do města Kišiněv, o kterém se říká, že je jedním z nejzelenějších měst v Evropě. Kišiněv má statut nejdůležitějšího města Moldavska. Kišiněv vede moldavskou ekonomiku, je centrem obchodu a průmyslu. Nechte se zlákat nabídkou akční letenky Kišiněv a navštivte moldavskou metropoli Kišiněv, která vás nezklame. Samotná metropole leží uprostřed Moldavska a protéká jím řeka Bîc. Kišiněv jako hlavní město státu plní také funkci důležité dopravní tepny.

Rezervace letenek Kišiněv

Díky rezervaci levné letenky Kišiněv přiletíte na mezinárodní letiště do moldavské metropole Kišiněv, kterou obývá přibližně 800.000 obyvatel. Složení obyvatel není příliš rozmanité, většinou jsou to Moldavané. Kišiněv se rozkládá na ploše o rozloze 120 km2. Akční letenky Kišiněv jsou lákadlem pro turisty, kteří touží prozkoumat poměrně neznámou oblast Evropy. Kišiněv je bezesporu zajímavou metropolí, která dokáže uspokojit všechny návštěvníky. Kišiněv nabízí mnoho kulturních a historických pamětihodností, které stojí za vidění.

Kišiněv - letenky online

Objednáním online levné letenky Kišiněv se dozvíte také více o historii města. Původně byla na území dnešního Kišiněva docela malá vesnička. První osada byla založena v roce 1436. Postupně přibývali obyvatelé a malá vesnice se měnila v městečko. Kišiněv získal statut města v roce 1818. Kišiněv byl v letech 1918-1940 součástí Rumunska. Statut hlavního města získal Kišiněv poměrně nedávno, v roce 1990. Kišiněv je sídlem mnoha významných vládních a státních institucí a organizací. Pokud si rezervujete akční letenky Kišiněv, máte možnost dovědět se více ze zajímavé a bohaté historie města.

Prostřednictvím online levné letenky Kišiněv navštívíte město Kišiněv, kdy vás hned při vjezdu do metropole uvítá tzv. Kišiněvská brána. Tvoří ji dvě obrovské budovy připomínající křídla brány. Centrum města tvoří bulvár Štěpána Velikého a Svatého, který je hlavní páteří města. Tento bulvár dostal jméno po moldavském knížeti Štěpánovi III. Při procházce touto třídou potkáte několik významných staveb a památek, např. Pomník Štěpána Velikého nebo Vítězný oblouk, který zde byl vztyčen v roce 1841 na památku vítězství Ruska v rusko-turecké válce. Ruským vítězstvím se potvrdila moldavská samostatnost.

Akční letenky Kišiněv

Akční letenky Kišiněv představují záruku nevšedních zážitků v podobě dalších zajímavých památek, např. budovy Prezidentského paláce, který uvidíte taktéž na bulváru Štěpána Velikého. Velmi významnou památkou je Metropolitní chrám Narození Páně, který představuje neoklasicistní sloh. Tento chrám reprezentuje ruskou pravoslavnou církev a byl vystavěn ve třicátých letech 19. století. Z dalších monumentů stojí za vidění budova Baletního a operního divadla. Zdejší baletní soubor patří k nejlepším na světě. Z ostatních zajímavostí navštivte muzea, např. Národní etnografické a přírodovědecké muzeum, Národní archeologické a historické muzeum atd. Odpočívat běžte do některého z městských parků, např. Dendrariu nebo Valea Morilor a dalších.

 

Další užitečné informace pro cestu do destinace Kišiněv:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:MOLDOVAN LEU
Země: Moldavsko
Kontinent: Evropa

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Moldavské republiky
Juárezova 14, 160 00 Praha 6 - Bubeneč

Kontakt na příslušné zastupitelství:
233323762

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Moldavsku
Str. Moara Rosie 23, Riscani, 2005 Chisinau

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
sekretariát-+373/22/209934, recepce/ústředna-+373/22/209942


Zpět na výpis levných letenek

Speciální nabídky

cestovní výstrahy