Levné letenky Kuwait

Rezervace letenky

 • Levné letenky Praha - Kuwait

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Kuwait:


Levné lety Kuwait

Levné lety Kuwait vás zavedou do oblasti Blízkého východu, kde se nachází stát Kuwait. Kuwait (arabsky Dawlat al Kuwayt) je malý, velmi bohatý stát ležící v severozápadní části Perského zálivu. Sousedními státy Kuwaitu jsou Saúdská Arábie a Irák. Hlavním městem je Kuwait ležící na pobřeží zálivu. Ke kuwaitu náleží také několik malých ostrovů a ostrůvků, které jsou roztroušeny v blízkosti pobřeží. Kuwait vděčí za své bohatství především velkým zásobám ropy, která zde byla objevena ve třicátých i devadesátých letech minulého století. Celková rozloha Kuwaitu činí 17.818 kilometrů čtverečních. Akční letenky Kuwait jsou možností, jak navštívit jeden z arabských států – Kuwait.

Kuwait - rezervace letenek online

Prostřednictvím rezervace levné letenky do Kuwaitu online přiletíte na mezinárodní letiště Kuwait International Airport. Ihned po příletu na letiště je zapotřebí posunout se v čase o dvě hodiny napřed. Záleží pak na tom, zda do Kuwaitu poletíte v letním nebo zimním SEČ. Historie Kuwaitu je poznamenaná válkou v Perském zálivu, kdy na začátku devadesátých let 20. století území Kuwaitu zabral Irák. Z dávné historie je známo, že území Kuwaitu bylo osídleno již tisíce let př. n. l. O mnoho let později byl Kuwait také v područí Britů. Po vyhlášení nezávislosti v roce 1961 však začaly spory s Irákem kvůli ropě. Válka zničila infrastrukturu Kuwaitu, rovněž bylo zničeno několik památek, muzeí atd. Po skončení války pak Kuwait začal znovu budovat ztracenou slávu.

Koupě akční letenky Kuwait

Pokud si koupíte akční letenky do Kuwaitu poznáte typický pouštní charakter krajiny v Kuwaitu. Pro zemědělství zde nejsou příliš vhodné podmínky vzhledem k nedostatku vody a suchému podnebí. Ročně zde spadne minimum srážek. Zimy jsou zde mírné, teploty se pohybují okolo 13°C, ale lét oje naopak horké a suché. V letních měsících zde naměříte klidně i 45°C. Proto se doporučuje využít levné letenky Kuwait spíše na jaře nebo na podzim. Obyvatelé Kuwaitu jsou z osmdesáti procent Arabové, ale žijí zde také přistěhovalci z Pákistánu, Sýrie, Indie, Bangladéše a jiných zemí. Místní hovoří arabsky, persky i anglicky. Angličtinu pak používají vesměs také turisté. Obyvatelé Kuwaitu mají zajištěno bezplatné vzdělání od základního až po univerzitní. Míru gramotnosti zde dosahuje 84 procent.

Akční letenky Kuwait

Využijte akční letenky Kuwait k cestě do Kuwaitu, kde centrem všeho dění je hlavní město Kuwait City. Jelikož během války toho bylo zničeno opravdu dost, nenajdete zde památky na každém kroku. Turistický zájem o Kuwait roste. To je patrné také z hotelových komplexů, které se zde stavějí. Ve městě dále uvidíte budovy parlamentu, sídla bank, firem, vládních budov atd. Dominantou této metropole však jsou věže Kuwait Towers. Tyto věže patří k tomu nejatraktivnějšímu ve městě. Věže byly postaveny v sedmdesátých letech minulého století. V jedné z věží je také vyhlídková restaurace. Pro milovníky nákupů je zde množství nákupních center. Levné letenky Kuwait představují cestu za zábavou, poznáním i nevšedními zážitky.

 

 

Další užitečné informace pro cestu do destinace Kuwait:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:KUWAITI DINAR
Země: Kuvajt
Kontinent: Asie

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Státu Kuvajt
Na Zátorce 26, 160 00 Praha 6

Kontakt na příslušné zastupitelství:
220 570 781, 782, 783

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Kuvajtu
Al-Nuzha, Block 3, Street 34, House 13, Kuvajt

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
00965/22575018 - sekretariát VZÚ, 22529018 - spojovatelka, 22529015 - KO/víza


Zpět na výpis levných letenek

Speciální nabídky

cestovní výstrahy