Levné letenky Liverpool

Rezervace letenky

 • Low cost letenky Praha - Liverpool

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Liverpool:


Levné letenky Liverpool

Využijte levné letenky Liverpool k cestě do Velké Británie, kde se na severozápadním pobřeží nachází město Liverpool. Známé město kultury, fotbalu a architektonických zajímavostí překvapí svou příjemnou atmosférou a mnoha turistickými atraktivitami. Liverpool je také známý jako místo zrození legendární skupiny Beatles, ale i dalších světově proslulých skupin. V roce 2008 se Liverpool stal Evropským hlavním městem kultury. Rezervujte levné letenky Liverpool a poznejte výjimečnou metropoli, která zaujme každého.

Levné letenky Liverpool – rezervace online

Rezervujte online levné letenky Liverpool a poznejte jedno z nejkrásnějších britských měst. Z historie víme, že v sedmnáctém a osmnáctém století zde kvetl obchod s otroky, a to díky ohromnému přístavu. První otrokářská loď do Afriky byla z Liverpoolu vypravena v roce 1699. Město se rozrůstalo a obyvatel přibývalo. Rozvíjel se také obchod s Indií. Během Anglické občanské války bylo město dějištěm mnoha bitev. V devatenáctém století zažilo město největší rozmach, stavěly se honosné budovy, v roce 1830 byla zprovozněna také první železniční trať Liverpool and Manchester Railway. Opět přibylo obyvatel, především vlivem migrace z Irska. Ve dvacátém století pak došlo k dalšímu zalidnění díky vlně přistěhovalců, tentokrát z Evropy. Po druhé světové válce se město vzpamatovávalo a znovu se začalo stavět a budovat. V roce 2004 bylo zdejší pobřeží včetně přístavu zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Rezervujte online levné letenky Liverpool a poznejte více ze zajímavé historie města.

Akční letenky Liverpool

Milujete hudbu? Pak neváhejte a kupujte akční letenky Liverpool. Právě Liverpool je totiž místem zrození legendy zvané The Beatles. A nejen tento fenomén se zrodil právě tady. Dodnes tuto slavnou skupinu připomínají sochy jejich členů na Mathew Street, s nimiž se turisté často fotografují. O kus dál se nachází stěna slávy Cavern, kde je socha Johna Lennona v životní velikosti. Využijte akční letenky Liverpool a vydejte se po stopách slavných!

Milovníci umění a památek ocení pohled na Liverpoolskou katedrálu, jednu z dominant města. Je výjimečná svou délkou a reprezentuje anglikánskou církev. Tou druhou je římskokatolická Metropolitní katedrála. K velmi vyhledávaným patří také hrabství Merseyside, kde vládne atmosféra anglického venkova. Nachází se zde také Birkenhead Park, první veřejný park na světě. Výčet zajímavostí, které jsou zde k vidění je opravdu dlouhý. Ani sportovní fanoušci nepřijdou v Liverpoolu zkrátka. Kdo by neznal slavný fotbalový klub FC Liverpool, který má svou základnu na slavném stadionu FC Liverpool Anfield Road.

Za kulturními zážitky se vydejte na koncert Královského Liverpoolského symfonického orchestru, který má světový věhlas. Zajímavým zážitkem je také návštěva Muzea otroctví, Muzea námořnictví nebo několika zdejších galerií.

 

Další užitečné informace pro cestu do destinace Liverpool:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: ANO
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:BRITISH POUND

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska
Thunovská 14
118 00 Praha 1

Kontakt na příslušné zastupitelství:
+420 257 402 111

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky ve Velké Británii
26 Kensington Palace Gardens
London

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
+004420/72431115


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy