Levné letenky Maputo

Rezervace letenky

 • Letenky za dobrodružstvím do MOSAMBIKU

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Maputo:


Maputo - letenky levně

Levné letenky Maputo jsou možností jak levně letět do města Maputo, hlavního a také největšího města afrického státu Mosambik. Maputo se nachází na jihu země, při pobřeží Indického oceánu. V okolí města Maputo pramení řeka Santo. Akční letenky Maputo vás zavedou do mosambické metropole Maputo, které se rozkládá na ploše o rozloze 346 km2. Maputo, stejně jako celý Mosambik nepatří mezi nejvyhledávanější turistické destinace, ačkoliv svými krásnými plážemi si v ničem nezadá s turisticky opěvovanými destinacemi, jako je např. Mauritius, Maledivy nebo Seychely.

Rezervace letenek Maputo

Díky rezervaci levné letenky do Maputa máte příležitost poznat město, kde se střetává několik odlišných kultur. Maputo vyzařuje jednak vlivy evropské, tak africké, ale je zde znát také duch Orientu. V roce 1784 se usadili na území dnešního města Portugalci. Osadu, kde se natrvalo usadili, nazvali podle mořeplavce portugalského původu Lourenço Marques. Takto se současná metropole Mosambiku jmenovala až do roku 1975, kdy Mosambik získal nezávislost. Teprve v následujícím období bylo město přejmenováno na dnešní Maputo.

Maputo - letenky online

Objednejte si akční letenky do Maputa online a poznejte více ze zajímavé historie města. V současné době je Maputo hospodářským, politickým, kulturním a společenským střediskem Mosambiku. Město je protkáno historickými památkami, které dokazují koloniální minulost země. Bezesporu největší dominantou Maputa je historická budova vlakového nádraží nacházející se na Praca dos Trabalhadores. Vlakové nádraží bylo postaveno v roce 1910. Budova je architektonickým unikátem a místní obyvatelé jsou na ni právem hrdí. Levné letenky Maputo jsou k dispozici cestovatelům toužícím objevovat dosud nepoznaná místa naší planety.

Akční letenky Maputo

Využijte akční letenky Maputo k procházce jedinečným městem, kde najdete vše, co patří k typické africké metropoli. Maputo je protkáno obrovskými trhy, kde proudí davy lidí v obou směrech. Největší trh ve městě se nazývá Xipamanine. Turisté zde najdou také zábavu v podobě diskoték, barů, nočních podniků a také restaurací, kde můžete ochutnat místní kuchyni. Najdete zde také kavárny evropského stylu. Symbolem Maputa jsou akáty, jejichž červené květy lemují snad každou ulici. Maputu se často říká také „město akácií“. Levné letenky do Maputa vám umožní poznat jedinečné město, které je plné zajímavostí.

Akční lety Maputo

Pokud se rozhodnete rezervovat si akční lety do Maputa, pak nevynechejte také nejstarší památku ve městě, kterou je pevnost Forte. Z pevnosti se nabízí nádherný výhled na město. Z dalších památek a kulturních institucí si nenechte ujít návštěvu Národní galerie, Vojenské muzeum nebo Muzeum přírodní historie. Skvělou podívanou představuje také katedrála nebo hlavní mešita. Nutno dodat, že Mosambik patří mezi chudé africké země, což se odráží také v hlavním městě Maputo. Přibližně 80 procent obyvatel žije v chudinských částech ve slumech.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Maputo:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:MOZAM. METICAL
Země: Mosambik
Kontinent: Afrika

Nejbližší zastupitelství k České republice

Velvyslanectví Mosambické republiky
Stromstrasse 47, 10551 Berlin

Kontakt na příslušné zastupitelství:
004930-3987 6500

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Honorární konzulát České republiky v Mosambiku
190, Rua Estevao Dom Ataide, Maputo

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
+258/21497395


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy