Levné letenky Petrohrad

Rezervace letenky

 • LEVNÉ letenky Praha - Petrohrad

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Petrohrad:


Levné letenky Petrohrad

Petrohrad (Sankt-Petěrburg) je druhým největším městem Ruska. Pomocí levné letenky Petrohrad poznejte starobylé a legendami opředené město, které najdeme v severozápadní části Ruska. Petrohrad zdobí řeka Něva, která pokračuje dále do Finského zálivu, kde se slévá s Baltským mořem. Petrohrad má bezmála pět milionů obyvatel a jeho rozloha činí 1434 km2. Z Prahy do Petrohradu na letiště Pulkovo, Rzhevka poletíte asi 2,5 hodiny. Úředním jazykem je ruština.

Rezervace letenek Petrohrad

Akční letenky Petrohrad vás zavedou do města, které založil car Petr Veliký v roce 1703. V roce 1712-1917 byl Petrohrad hlavním městem celého ruského mocnářství. Historie Petrohradu je protkána mnoha společenskými a politickými mezníky. V roce 1917 vypukla revoluce a následně také občanská válka. V roce 1941 padl do područí německých vojáků. Rezervujte si levné letenky do Petrohradu a poznejte historické jádro Petrohradu, které bylo v roce 1990 zapsáno na Seznam světových dědictví UNESCO.

Petrohrad nabídne svým obdivovatelům pobřežní promenády, výstavní paláce, muzea, divadla, parky a právem se mu říká „Benátky severu“. Vyzařuje severské fluidum, které s koupí akční letenky do Petrohradu poznáte i vy. Jelikož hlavní vize Petrohradu byla vzdělanost, historie a kultura, můžete v něm najít mnoho dominant, které jsou známé svou originalitou a jedinečností. Využijte možnost akční letenky do Petrohradu a dejte se pozvat na návštěvu Palácového náměstí. Mnoho odborníků a znalců je přesvědčeno o tom, že právě tady je centrum Petrohradu. Z jedné strany se rozprostírá Zimní palác a naproti je budova Hlavního štábu. Obojí je spojeno Vítězným obloukem.

Koupě letenek Petrohrad

Koupí levné letenky Petrohrad se můžete pokochat další krásou města, sochou „Měděný jezdec“, kterou nechala zhotovit Kateřina Veliká na počest zakladatele města cara Petra Velikého. Název „Měděný jezdec“ byl proslaven nikoli sochou samotnou, ale spisovatelem Alexandrem Puškinem, jež pod tímto názvem vydal své literární dílo. Koupí akční letenky Petrohrad si můžete prohlédnout také Chrám svatého Izáka, který je po rozsáhlé a nákladné rekonstrukci druhým největším chrámem v Rusku. Za zmínku ovšem stojí také  pojem Aurora, který je jak známo symbolem boje pracujícího lidu za svobodu. Dalšími dominantami města jsou např. Inženýrský zámek, Letní zahrada a Chrám Spasitele v krvi.

Objednávka letenek Petrohrad

Počasí v Petrohradě je přímořské a docela mírné. V zimě se teploty vzduchu pohybují kolem -8°C a v létě je to okolo 20°C. Objednejte si levné letenky do Petrohradu a můžete být svědky netradičního přírodního úkazu tzv. Bílé noci. Efekt „Bílé noci“ spočívá v tom, slunce zapadne až po půlnoci a jen na pár hodin, jelikož je Petrohrad v blízkosti severního pólu.

Akční letenky Petrohrad

Prostřednictvím akční letenky do Petrohradu se velmi mnoho turistů zúčastňuje také tzv. zvedání mostů, kdy se přesně podle stanoveného plánu otevírají obě mostní ramena všech třinácti mostů, které vedou přes řeku Něvu. Tyto a další skvosty Petrohradu si můžete vychutnat, pokud se vydáte do tohoto místa, které splní očekávání i toho nejnáročnějšího návštěvníka.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Petrohrad:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:ROUBLE
Země: Rusko
Kontinent: Evropa

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Ruské federace
nám. Pod Kaštany 1, 160 00 Praha 6 - Bubeneč

Kontakt na příslušné zastupitelství:
233 374 100, 233 375 358 /Protocol/, 233 371 548, 233 371 549

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Generální konzulát České republiky v Rusku
Tverskaja 5, 191 015 Sankt Peterburg

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
+7812/2710459, 2714612


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy