Levné letenky Sarajevo

Rezervace letenky

 • Praha - Sarajevo již od 2.897 Kč / 103 Euro

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Sarajevo:

 • 24.04.2015 | Praha - Sarajevo již od 2.897 Kč / 103 Euro - 2 897 Kč

  Když se řekne Sarajevo, každý vzpomene slavný okamžik naší historie, a to atentát na Františka Ferdinanda d ´Este v  roce 1914. Dnes je zde k vidění mnoho muslimských mešit, ale také synagog, kostelů a dalších památek. Naše nabídka zve do multikulturního a multietnického města, které má co nabídnout.


Rezervace letenek Sarajevo

Prostřednictvím rezervace levné letenky Sarajevo se nechte pozvat do Sarajeva, hlavního města Bosny a Hercegoviny nacházející se na Balkánském poloostrově. Sarajevo se rozprostírá na východě Bosny a Hercegoviny. Sarajevo leží na řece Miljacka. Sarajevo je nejen hlavním, ale také největším městem celého státu. Akční letenky Sarajevo vás zavedou do města, které je hlavním politickým, dopravním, kulturním a správním centrem země. Sarajevo je domovem pro více než 300.000 obyvatel. Rozloha města činí 141,5 km2.

Díky rezervaci levné letenky do Sarajeva vás čeká jedno z nejunikátnějších evropských měst, které ač zmítáno občanskou válkou má co nabídnout a může se pochlubit několika opravdovými skvosty. V Sarajevu se snoubí prvky křesťanské, pravoslavné i islámské kultury. Každé historické období země se promítá v kulturních památkách města. V historické části Sarajeva jsou monumenty reprezentující např. osmanskou kulturu, neboť osmanští Turci jsou významnou měrou zapsáni do historie Bosny a Hercegoviny. Dále se zde uplatňují vlivy srbské a chorvatské kultury. Objednejte si akční letenky do Sarajeva a poznejte město, kde se v roce 1984 konaly zimní olympijské hry.

Levné lety Sarajevo

Vzhledem k přebohaté historii celé země je Sarajevo přehlídkou různorodých monumentů a zajímavostí. Levné lety Sarajevo jsou zárukou nevšedních kulturních zážitků. Centrum Sarajeva tvoří Baščaršija, hlavní turistické lákadlo Sarajeva z osmanských dob a představuje tzv. Staré město. Tato čtvrť byla založena kolem 15. století jako centrum obchodu. Ústředním bodem této čtvrti je Baščaršijské náměstí. Pokud využijete akční letenky Sarajevo, uvidíte také fontánu, zvanou též Sebilj, kterou nechal postavit Mehmed paša Kukavica v roce 1753.

Levné letenky Sarajevo

Levné letenky do Sarajeva jsou k dispozici také všem zájemcům o historii a umění, neboť se zde nachází mnoho muzeí. V již zmíněné čtvrti Baščaršija máte možnost navštívit Historické muzeum Sarajeva. Toto muzeum najdete v tzv. bezistanu, což je osmanské tržiště. Vystavené exponáty demonstrují historii města od pravěkých dob, dále římskou a osmanskou éru až po současnost. Dalšími pamětihodnostmi nacházející se na tomto místě jsou Svrzův dům, Muzeum Alia Izetbegoviče, Muzeum Sarajeva 1878-1918, Despićův dům a Muzeum Jevreja.

Akční letenky Sarajevo

Mezi významné památky Sarajeva patří také katolické katedrály a kostely. Prostřednictvím akční letenky do Sarajeva se vydejte např. do katedrály Srdce Ježíšova, která reprezentuje katolickou víru. Významnou měrou je v Sarajevu zastoupen islám v podobě mešit, např. Bejova mešita patří k těm nejvýznamnějším islámským svatostánkům. Z dalších mešit stojí za zmínku Carova mešita, Ali-pašova mešita, Ferhadova mešita, Hadžijská mešita a další. Neméně důležité jsou památky pravoslavné. Z nich jsou významné např. Starý pravoslavný kostel sv. archandělů Michaela a Gabriela a ortodoxní katedrála Narození Bohorodičky. Z ostatních zajímavostí Sarajeva si prohlédněte Latinský most, budovu Národního divadla, Višegradskou bránu, Aškenhazskou synagogu, kostel sv. Cyrila a Metoděje nebo Náměstí osvobození.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Sarajevo:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:CONVERTBLE MARK
Země: Bosna a Hercegovina
Kontinent: Evropa

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Bosny a Hercegoviny
Opletalova 27, 110 00 Praha 1

Kontakt na příslušné zastupitelství:
224 422 510, 224 422 511

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Bosně a Hercegovině
Franjevačka 19, 71 000 Sarajevo

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
0038733/447525, 446966, 232748, KO-238746


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy