Levné letenky Skopje

Rezervace letenky

 • Levné letenky Praha - Skopje

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Skopje:


Levné lety Skopje

Levné lety Skopje využijte k návštěvě města Skopje, které je hlavním městem Makedonie. Metropole Skopje je situováno do severozápadní části Makedonie. Městem Skopje protéká řeka Vardar. Celkový obraz města dotváří panorama hor Jakupica, které se táhnou podél jižní strany metropole. Akční letenky Skopje jsou prostředkem, jak poznat makedonskou metropoli, která nabízí turistům mnoho zajímavostí a pamětihodností. Skopje patří mezi ty metropole, které mají díky svým kulturním památkám a monumentům vysoký kredit. Skopje se rozkládá na ploše o rozloze 1.818 km2. V této makedonské metropoli žije asi 700.000 obyvatel.

Rezervace letenek Skopje

Levné letenky do Skopje vám umožní poznat město Skopje, jejíž obyvatele tvoří dvě třetiny Makedonců, zbytek obyvatel tvoří Albánci, Romové, Srbové a Turci. Většina těchto obyvatel vyznává islám a pravoslavnou víru. Skopje plní mimo jiné důležitou funkci dopravní křižovatky země. První zmínky o vzniku města se datují do období antiky, kdy na území dnešní metropole vznikla pevnost Scupi. V období středověku bylo toto území pod správou Byzantské říše. V roce 1392 toto území ovládli nadlouho osmanští Turci. Díky rezervaci akční letenky do Skopje máte možnost poznat více z historie této metropole. Na začátku 20. století získali toto území Srbové, poté Jugoslávci a také Bulhaři. V roce 1991 byla vyhlášena nezávislost Makedonie.

Akční letenky Skopje

Akční letenky Skopje vás zavedou do multikulturní metropole, kde se snoubí prvky různých kultur. Skopje je tak zajímavým obrazem všech kultur. Zásadní vliv za město mělo zničující zemětřesení, které město postihlo v roce 1963. S pomocí zahraničních států (mimo jiné i tehdejšího Československa) se Skopje vzpamatovalo z tohoto neštěstí a město tak zažilo své znovuzrození. Město proslavila také zdejší rodačka, později světově proslulá mecenáška Matka Tereza. Využijte levné letenky Skopje a poznejte rodiště této významné misionářky a řeholnice, která byla nositelkou Nobelovy ceny za mír.

Objednávka letenek Skopje

Ve městě najdete také Památník – dům Matky Terezy. Objednejte si levné letenky do Skopje a navštivte tento dům, kde je v současné době muzeum, galerie, kaple a multimediální centrum. Rozhodně nesmíte opomenout hlavní centrum Skopje, které představuje rozlehlé náměstí (18.500 km2). Původní náměstí bylo menších rozměrů, to dnešní je poměrně nové, vystavěné po ničivém zemětřesení. Stával zde také dům, v němž do své plnoletosti žila již zmiňovaná Matka Tereza. Dominantou náměstí je pomník Alexandra Velikého, který dosahuje výšky 26 metrů. Dále jsou zde k vidění sochy císaře Justiniána I. a cara Samuela. Nejvýznamnější stavbou náměstí je palác Ristič.

Akční lety Skopje

Akční lety do Skopje však slibují daleko více kulturních a historických zajímavostí. Za všechny jmenujme alespoň některé z nich, např. kostel sv. Klimenta Ohridského, mešitu sultána Mureta, hned vedle této mešity stojí impozantní Hodinová věž, Kamenný most pocházející z 15. století, kostel sv. Spasení, muzeum moderního umění, mešitu Mustafy Paši a mnoho dalších.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Skopje:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:DENAR
Země: Makedonie
Kontinent: Evropa

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Republiky Makedonie
Na Větru 5, 162 00 Praha 6

Kontakt na příslušné zastupitelství:
222 521 093, 222 521 179

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Makedonii/FYROM
Ul. Salvador Aljende 35, 1000 Skopje

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
00389/2/ 3109805 13


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy