Levné letenky Sofia

Rezervace letenky

 • Praha - Sofie od 5.287 Kč / 189 Euro

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Sofia:

 • 17.04.2015 | Praha - Sofie od 5.287 Kč / 189 Euro - 5 287 Kč

  Sofie, hlavní město přímořského Bulharska nabízí turistům nejen proslulé pláže a moře, ale při bližším poznávání také atmosféru a památky několika kultur. Využitím naší nabídky zde uvidíte stavby reprezentující západní styl, ale také jsou zde k vidění mešity, synagogy i křesťanské stavby, např. Pamětní kostel Alexandra Něvského, kostel sv. Sofie, mešitu Banja Baši atd.


Sofia - letenky levně

Využijte levné letenky Sofia a levně přiletíte na mezinárodní letiště do hlavního města státu Bulharsko. Toto město je nejen hlavním, ale také bezpochyby největším městem Bulharska. Sofia je hlavním politickým, kulturním a ekonomickým centrem země. Akční letenky Sofia jsou levně k dispozici pro všechny turisty, kteří mají zájem mimo bulharské pláže také o další okolí Bulharska. Rozloha města činí asi 1.311 km2. V Sofii žije podle odhadů z roku 2015 asi 1.300 000 obyvatel.

Sofia leží v blízkosti pohoří Vitoša, jehož nejvyšší horou je Černi Vrch, který dosahuje nadmořské výšky 2.290 metrů. Jelikož tyto hory jsou protkány množstvím turistických stezek, jsou levné letenky do Sofia tou pravou volbou pro milovníky pěší turistiky a sportovních aktivit. V zimním období jsou zde otevřená lyžařská střediska, tudíž turisté mohou využívat akční letenky do Sofia jak v létě, tak i v zimě.

Sofia - letenky online

Sofia je metropole, kde se mísí jak západní, tak také východní vlivy. Pokud si pozorně prohlédnete město, je to vidět na první pohled. Sofia nabízí svým návštěvníkům, jak moderní budovy, designové nákupní centra, luxusní čtvrtě, tak také mešity a baziliky a další památky. Objednejte si online levné letenky Sofia a pojďte poznat blíže bulharskou metropoli Sofia. Bezesporu největší dominantou a lákadlem města Sofia je okázalý Pamětní kostel Alexandra Něvského. Tato impozantní stavba dává příležitost k obdivu všem turistům. Stavba kostela probíhala v letech 1882-1921. Kostel byl vystavěn na památku mnoha vojáků padlých ve válce za nezávislé Bulharsko s Osmanskou říší. Kupujte online akční letenky Sofia a stanete před tímto symbolem Bulharska.

Levné lety Sofia

Tento kostel je postaven v duchu novobyzantského stylu. Dominantou kostela je zlatá kupole, která dosahuje výšky 45 metrů. Výše už je jen kostelní zvon, který kupoli převyšuje o pět metrů. Interiér kostela je nádherně zakomponován do celé stavby. Na stěnách jsou překrásné malby doplněné onyxem a alabastrem. Krypta kostela slouží jako muzeum ikon, které je přehlídkou celé bulharské historie. Levné lety do Sofia vás zavedou dále před kostel sv. Sofie, který dal městu jméno. Byl vystavěn již v pátém století. Rok 1997 znamenal pro tento kostel znovuzrození, neboť proběhla rozsáhlá rekonstrukce.

Akční letenky Sofia

V Sofii najdete také archeologické muzeum, kde jsou vystaveny exponáty demonstrující thrácké a římské umění. Muzeum má své sídlo v bývalé mešitě Bujuk Džami (Velká mešita) z roku 1946. Islámskou stavbu v Sofii představuje mešita Banja Baši. V Sofii najdete také největší synagogu v Evropě, která byla vystavěna v roce 1909. V interiéru synagogy je umístěn lustr vyrobený z mosazi, jehož hmotnost je 2.250 kg. Tento lustr platí za celosvětový unikát. Akční letenky do Sofia jsou dobrou volbou pro všechny milovníky historie, neboť se zde nalézají opravdové skvosty.

Poslední co musíte v Sofii navštívit je předměstská část Bojana, kde se nachází bývalý prezidentský palác, který dnes slouží jako Národní muzeum. Druhou dominantou je Bojanský kostel, který nese pečeť světového dědictví UNESCO.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Sofia:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:BULGARIAN LEV
Země: Bulharsko
Kontinent: Evropa

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Bulharské republiky
Krakovská 6, 110 00 Praha 1

Kontakt na příslušné zastupitelství:
222 211 258, 222 212 011, 222 211 259 /Secretary of the Ambassador/

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Bulharsku
Janko Sakazov Nr. 9, vchod Panayot Volov, 1000 Sofia

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
+359 2 948 68 00


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy