Levné letenky Soluň - Thessaloniki

Rezervace letenky

 • Letenky do ŘECKA za akční cenu

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Soluň - Thessaloniki:


Levné lety Soluň - Thessaloniki

Využijte levné lety Soluň - Thessaloniki k návštěvě překrásného historického města Soluň - Thessaloniki, které je druhým největším městem v Řecku, hned po Athénách. Soluň - Thessaloniki se nachází na severu Řecka v oblasti zvané Střední Makedonie. Celková rozloha Soluně je 18 kilometrů čtverečních. Pokud vezmeme v úvahu celou aglomeraci, pak rozloha čítá 96 kilometrů čtverečních. Soluň - Thessaloniki, podobně jako jiná města a letoviska láká především na svou překrásnou přírodu a starobylé historické památky. Právě historické památky jsou hlavní dominantou nejen Soluně - Thessaloniki, ale celého Řecka. Překrásné pláže, azurové moře a historické zajímavosti činí z Řecka jedno z nevyhledávanějších zemí na světě. Objednejte si akční letenky Soluň - Thessaloniki a poznejte jedno z řeckých měst, kde na vás čeká mnoho zajímavého.

Rezervace letenek Soluň - Thessaloniki

Rezervujte si levné letenky do Soluně - Thessaloniki k cestě na jih Evropy, kde má své místo řecké město Soluň - Thessaloniki. Soluň - Thessaloniki založil makedonský král Kassandros, a to v roce 312 př. n. l. Město pojmenoval po své manželce Thessalonice, sestře Alexandra Velikého, a proto se Soluni dodnes říká Thessaloniki. Za dob Makedonské říše byl v Soluni vybudován důležitý přístav, který si svůj značný význam zachoval i do dnešní doby. Poté byla Soluň - Thessaloniki součástí Římské, Byzantské i Osmanské říše. Soluň - Thessaloniki je přehlídkou všemi těmito údobími. Najdete zde však také stavby, které reprezentují současnou kulturu a architekturu. Akční letenky do Soluně - Thessaloniki jsou určeny pro všechny milovníky historie, antické kultury i řecké mytologie, neboť jako známo, je Řecko „sídlem Bohů“.

Soluň - Thessaloniki – letenky levně

Prostřednictvím levné letenky Soluň - Thessaloniki levně přiletíte na mezinárodní letiště Makedonia Airport, které se nachází asi třináct kilometrů severním směrem od Soluně. V samotném centru Soluně - Thessaloniki žije okolo 370 tisíc obyvatel. S okolními aglomeracemi počet obyvatel stoupne na necelých 800 tisíc. Ve městě se pak nacházejí dvě univerzity - Aristotelova Univerzita a Univerzita Makedonie. Soluň - Thessaloniki byla v roce 1997 vyhlášena jako evropské město kultury. Historii reprezentují především antický římský amfiteátr, pozůstatky císařského paláce nebo Galeriův oblouk. Z dalších historických památek stojí rozhodně za vidění řada křesťanských a byzantských kostelů a chrámů, např. kostel sv. Nikolaose, kostel sv. Kateřiny nebo bazilika sv. Sofie. Tyto památky byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Akční letenky Soluň - Thessaloniki

Akční letenky Soluň - Thessaloniki jsou ideální volbou také pro milovníky přírody. Soluň - Thessaloniki je přístavním městem, jak již bylo zmíněno, tudíž zde najdete pověstné řecké pláže s křišťálově čistým mořem. Soluň - Thessaloniki je také bohatá na překrásné rozlehlé parky a zahrady, kde je možné užít si jejich krásu v podobě pikniku nebo jen procházky. Soluň - Thessaloniki je také bohatá na noční život. Je zde nepřeberné množství barů, diskoték, restaurací atd. Milovníci nákupů, kteří si objednají levné letenky do Soluně - Thessaloniki pak mohou zamířit do malebných uliček a nakupovat v obchodech se suvenýry. Akční letenky do Soluně - Thessaloniki jsou výletem za nevšedními zážitky a skvělými okamžiky.

 

Další užitečné informace pro cestu do destinace Soluň - Thessaloniki:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: ANO
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:EURO

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Řecké republiky
Na Ořechovce 19, 162 00 Praha 6 - Střešovice

Kontakt na příslušné zastupitelství:
222 250 943, 222 250 955

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Řecku
G. Seferis Str. 6, Palaio Psychico, 154 52 Athens

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
0030/2106713755, 2106719701, 2106725332, přímá provolba-0030/21067299


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy