Levné letenky Taškent

Rezervace letenky

 • Levné letenky Praha - Uzbekistán

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Taškent:


Taškent - letenky levně

Prostřednictvím levné letenky Taškent přiletíte levně na mezinárodní letiště do hlavního města Uzbekistánu (Uzbekistánská republika), kterým je Taškent. Taškent se nachází v západní části země při toku řeky Chirchik. Celková rozloha Taškentu je 335 km2. V Taškentu žijí téměř tři miliony obyvatel. Akční letenky Taškent vás levně zavedou do uzbecké metropole Taškent, který vznikl na místě, které bylo osídleno už asi 2000 let př. n. l. Historie města je velmi bohatá a pohnutá. V současné době je Taškent moderní metropolí, které dominují moderní stavby. Jelikož Taškent byl několikrát zničen a znovu postaven, nezbylo z historických monumentů téměř nic. Taškent byl stejně jako celá země pod nadvládou Sovětského Svazu a díky tomu utrpěl při vojenských nepokojích nemalé ztráty. Poslední katastrofa se udála v roce 1966, kdy vlivem silného zemětřesení byl Taškent téměř zničen.

Levné lety Taškent

Několik z dochovaných historických památek je proto velmi pečlivě spravováno, neboť jsou to jediné památky reprezentující historii města. Levné lety do Taškentu jsou tedy určeny hlavně cestovatelům zapáleným pro poznávání historie města, jeho zajímavostí a také současnosti. Taškent získal statut hlavního města v roce 1930, kdy převzal pomyslné žezlo od tehdejší uzbecké metropole Samarkand. Využijte akční letenky do Taškentu a poznejte několik zajímavých pamětihodností Taškentu, které vás překvapí. Hlavním náboženstvím, které zde většina obyvatel vyznává je islám, konkrétně sunnitská větev. Uzbekistán je však země, která není tak moc ortodoxní jako jiné muslimské země, nicméně jsou jistá pravidla, která je třeba dodržovat. Návštěva Taškentu vás však přesvědčí, že místní obyvatelé jsou velmi milí a přátelští.

Objednávka letenky Taškent

Objednejte si levné letenky Taškent a vydejte se do centra města, kde se rozprostírá tzv. Staré město (Shahristan). Tady je místo pro největší bazar ve střední Asii s názvem Chorsu. Na tomto místě se prodávalo už před více než tisíci lety. Od místních obchodníků nakoupíte vše, na co si jen vzpomenete, a že toho není zrovna málo. Pokud patříte mezi turisty, jenž mají rádi právě tržiště a bazary, pak jsou pro vás připraveny akční letenky Taškent. Nechte se pozvat prostřednictvím levné letenky do Taškentu do uzbecké metropole a seznamte se s významnými monumenty města. Mezi nejvýznamnější patří nejstarší mešita ve městě, která tvoří medresu Kukeldash. Tato medresa byla postavena v 16. století a mešita už v 10. století. Další významnou památkou je Medresa Tellya Sheikh, kde je vystaven exponát nejstaršího dochovaného koránu na světě.

Akční letenky Taškent

Akční letenky do Taškentu vám také umožní poznat největší dominantu současného Taškentu, kterou představuje televizní vysílač, jež dosahuje výšky 375 metrů. Z ostatních památek stojí za zmínku Centrální park s jezdeckou sochou Timura, náměstí Khast Imam, budova Uzbecké opery a baletu, Náměstí nezávislosti a další.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Taškent:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:SUM
Země: Uzbekistán
Kontinent: Asie

Nejbližší zastupitelství k České republice

Velvyslanectví Republiky Uzbekistán
Perleberger Strasse 62, 10559 Berlin

Kontakt na příslušné zastupitelství:
004930-3940 9824

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Uzbekistánu
3-Navnikhol 6, Mirzo-Ulugbekskij rajon, 100041 Tashkent

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
0099871/1206071


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy