Levné letenky Tegucigalpa

Rezervace letenky

 • Levné letenky Praha - Honduras

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Tegucigalpa:


Tegucigalpa - letenky online

Prostřednictvím online levné letenky Tegucigalpa přiletíte na mezinárodní letiště do města Tegucigalpa. Tegucigalpa je hlavním a zároveň také největším městem středoamerického státu Honduras. Tegucigalpa (oficiálně Tegucigalpa Municipio del Distrito Central) se nachází na jihu Hondurasu v údolí řeky Choluteca v nadmořské výšce asi 1.000 metrů. Akční letenky Tegucigalpa vás zavedou do honduraské metropole Tegucigalpa, kde žije více než jeden milion obyvatel. Celková rozloha Tegucigalpa činí 202 km2.

Název města Tegucigalpa je odvozen od slova teguz (hora) a galpa (stříbro), tudíž název Tegucigalpa je možné přeložit jako Stříbrná hora. V minulosti bylo totiž město těžištěm zlata a stříbra. Využitím online levné letenky do Tegucigalpy poletíte do metropole, která byla založena v roce 1578. Nejdůležitějším faktem z historie města Tegucigalpa je koloniální minulost. Město založili Španělé jako tábor zlatokopů. Tegucigalpa je hlavním městem od roku 1880. V současné době je Tegucigalpa ekonomickým, politickým, společenským a kulturním střediskem Hondurasu.

Akční lety Tegucigalpa

Akční lety do Tegucigalpy jsou zárukou nevšedních zážitků, které na vás čekají právě v honduraské metropoli Tegucigalpa. Tegucigalpa se vyznačuje několika významnými stavbami z koloniálního období. Nejvýznamnějším monumentem města je však katedrála pocházející z 18. století, která se pyšní několika opravdovými unikáty, např. stříbrným oltářem z koloniálních dob a kostel Los Dolores pocházející z roku 1735. Levné letenky Tegucigalpa vám umožní letět za pozoruhodnými stavbami i dalšími zajímavostmi do honduraské metropole Tegucigalpa.

Rezervace letenek Tegucigalpa

Město je středem dřevozpracujícího průmyslu. Při procházce městem jsou vidět lihovary, textilní továrny, cihelny, konzervárny atd. Město i celý Honduras patří bohužel do skupiny chudých zemí a tak továrny jsou jediným hlavním zaměstnavatelem pro obyvatele města. Díky rezervaci akční letenky Tegucigalpa poznáte město Tegucigalpa, které rozděluje Centrální park. Město protínají kamenné ulice, schody, které vedou do kopců, jež tvoří atraktivní kulisu. Živý a rušný noční život se soustřeďuje na známých ulicích Boulevard Morazán a Avenida Juan Pablo II.

Rezervujte si levné letenky do Tegucigalpy a prohlédněte si další významné památky, které si rozhodně nenechte ujít. Turisticky vyhledávaný je prezidentský palác. Pro milovníky umění a historie je pak příhodné navštívit Národní muzeum. Významná je také socha a pomník generála Morazána, který hraje v historii Hondurasu stěžejní roli. Generál Morazán se zasloužil o sjednocení a osvobození města i celého Hondurasu od španělských kolonizátorů. Tegucigalpa má svou nezaměnitelnou atmosféru, kterou turisty láká.

Akční letenky Tegucigalpa

Pokud cestujete pomocí akční letenky do Tegucigalpy, pak se odvažte a okuste místní kuchyni. V Tegucigalpě najdete velké množství restaurací a jídelen. Ochutnejte jídlo zvané anafre, které se konzumuje na způsob fondue nebo tardo, což velmi hustá omáčka ze zeleniny.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Tegucigalpa:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:HONDURA LEMPIRA
Země: Honduras
Kontinent: Střední Amerika

Zastupitelství v České republice

Konzulát Honduraské republiky
Haštalská 6, 110 00 Praha 1 - Staré Město

Nejbližší zastupitelství k České republice

Velvyslanectví Honduraské republiky
Cuxhavenerstrasse 14, 10555 Berlin

Kontakt na příslušné zastupitelství:
224 248 739, 777 232 124

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Honorární konzulát České republiky v Hondurasu
La Constancia, S.A., Centro Comercial los Castaňos, Tercer Nivel, Tegucigalpa

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
00504/2221 4876


Zpět na výpis levných letenek

Speciální nabídky

cestovní výstrahy