Levné letenky Teheran

Rezervace letenky

 • Levné letenky Praha - Teherán

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Teheran:


Teherán - letenky levně

Prostřednictvím levné letenky Teherán, přiletíte levně do Teheránu, hlavního města Íránu. Tato osmimilionová metropole má své místo na severu Íránu, asi 100 kilometrů od Kaspického moře. Teherán leží v přibližné nadmořské výšce 1.200 metrů. Jelikož je Írán hornatou zemí, mohou obyvatelé Teheránu dokonce provozovat zimní sporty, jako je např. lyžování. Tento sport mohou místní obyvatelé provozovat především na hoře Tochal, která dosahuje výšky 3.956 metrů nad mořem.

Rezervace letenek Teherán

Díky rezervaci akční letenky Teherán, navštívíte íránskou metropoli Teherán, která v současné době plní funkci ekonomického, administrativního a politického centra země. Nebylo tomu tak vždy. Teherán získal statut hlavního města v roce 1979. Od té doby začal vzkvétat. Pokud si objednáte levné letenky do Teheránu, uvidíte okázalé vládní budovy a sídla orgánů státní správy. Rozhodující slovo má však nejvyšší duchovní, neboť v celém Íránu vládne teokracie.

Akční letenky Teherán

Jelikož je Írán muslimskou zemí, také v Teheránu najdete mnoho památek a staveb, které reprezentují toto náboženské smýšlení. I když je ve městě silně zastoupen islám, najdete zde vedle mešit také křesťanské kostely a synagogy. Mnozí z nás si představují Teherán jako město trosek, ale nenechte se mýlit. Využitím akční letenky do Teheránu se přesvědčíte, že Teherán si přes všechny války a vojenské nepokoje v ničem nezadá s ostatními metropolemi. Najdete zde kina, luxusní restaurace, hotely, parky, zdravotnická střediska atd.

Levné lety Teherán

Levné lety Teherán vás zavedou do města Teherán, kde stanete před dominantou města, kterou představuje Golestánský palác. Tento palác je považován za nejzajímavější místo v celé metropoli. Golestánský palác je obklopen kanály a parky. Prostřednictvím akční letenky Teherán si prohlédnete další pamětihodnosti města, jako je např. Bílý palác, Palác mramorového trůnu atd. Symbolem města je památník Azadi, který slouží k orientaci turistům i místním obyvatelům.

Teherán je také centrem vzdělanosti. Nachází se zde padesát vysokých škol, z nichž nejstarší je Teheránská univerzita. V Teheránu jsou také různá vzdělávací střediska, náboženské školy a akademie. Využijte levné lety do Teheránu k poznávání života obyčejných lidí. Je známo, že pro místní je velmi významnou součástí života náboženství. Za návštěvu stojí mešita Imána Chomejního, která by la vystavěna v průběhu let 1809-1824. Pro turisty však platí přísná pravidla, která je třeba dodržovat.

Akční letenky online

Pokud se rozhodnete rezervovat si online akční letenky do Teheránu, možná vás překvapí silně hustý provoz a mlžný opar smogu nad městem, který způsobuje mnoho místních továren. Jsou zde velmi chladné zimy a extrémně horká léta, kdy se teploty vzduchu pohybují nad 45°C. Z ostatních zajímavostí Teheránu si nenechte ujít Íránské národní muzeum, komplex paláců Sa'dabad, Íránské muzeum koberců nebo Teheránké muzeum současného umění, kde uvidíte exponáty děl takových mistrů jako byli Vincent van Gogh, Pablo Picasso nebo Andy Warhol.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Teheran:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:IRANIAN RIAL
Země: Írán
Kontinent: Asie

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Íránské islámské republiky
Na Zátorce 18, 160 00 Praha 6

Kontakt na příslušné zastupitelství:
220 570 454, 220 570 455, 233 381 113

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Íránu
No. 56, Dr Lavasani Ave., Corner of Yas St., 1953764359 Teherán P.O.Box 11365-4457

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
00982122836038 - hlasový strom (pro veřejnost), sekretariát VZÚ - 009821/22836032, politický úsek - 009821/22836039 konzul - 009821/22836037, OEÚ - 009821/22836035


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy