Levné letenky Tirana

Rezervace letenky

 • TIP! Letenky Praha - Albánie

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Tirana:


Rezervace letenek Tirana

Prostřednictvím rezervace levné letenky Tirana přiletíte do albánské metropole Tirana. Tirana je hlavním a zároveň největším městem Albánie. Tirana je hlavním městem od roku 1920. Současný vzhled albánské metropole ovlivnil komunistický režim. Totalitní systém byl směrodatným ukazatelem rozvoje čehokoliv v celé zemi. Akční letenky Tirana vás zavedou do města Tirana, které představuje domov pro více než 700.000 obyvatel. Rozloha města činí 41,8 km2.

Díky rezervaci levné letenky do Tirany máte možnost navštívit město, které nemá příliš veselou historii. Počátky vzniku města Tirana se datují do 6. století, kdy zde byl postaven hrad tehdejším byzantským císařem Justiniánem I. Z této pevnosti (Justiniánova pevnost) se dnes dochovaly pouze zbytky. Justiniánova pevnost představuje jednu z hlavních monumentů historie Tirany.

Akční letenky Tirana

Akční letenky do Tirany jsou určeny vyznavačům historie, kultury, umění a přírody. Tirana nabízí od všeho něco, tudíž dovede uspokojit každého turistu. Levné letenky Tirana vás zavedou do samotného centra metropole na Skanderbegovo náměstí.  Toto náměstí je hlavní tepnou albánské metropole. Náměstí nese znaky italské okupace a komunistických dob. Jedna z dominant náměstí je jezdecká socha Skanderbega, což byl národní hrdina, který dal náměstí jméno.

Další unikát Skanderbegova náměstí představuje Ethem Bejova mešita s hodinovou věží. Vznik této mešity se datuje do počátku 19. století. Jedinečnost mešity spočívá ve vnější výzdobě v podobě fresek. Objednejte si akční letenky Tirana a obdivujte různé motivy tohoto unikátního zdobení. Návštěva této mešity si vyžaduje dodržování jistých pravidel, neboť tato mešita je svatostánek muslimů. Při vstupu do mešity si například nesmíte zapomenout zout boty.

Levné lety Tirana

Hodinová věž, která stojí v těsné blízkosti mešity, má pro místní obyvatele klíčový význam. Je významným symbolem Tirany. Věž byla postavena v roce 1822. Vede k ní devadesát schodů a její vrchol je ve výšce 35 metrů. Levné lety do Tirany vám umožní stanout před touto památkou, která patří mezi nejstarší ve městě.

Akční lety Tirana

Akční lety do Tirany jsou zárukou opravdových kulturních zážitků. Návštěva Národního historického muzea, které stojí taktéž na Skanderbegově náměstí. Budova tohoto muzea přestavuje typické znaky komunistické architektury. Na hlavním štítě budovy muzea je nápis "Albánie vede lid do boje". Tento titulek demonstruje vládu Envera Hodxi a jeho diktaturu. V muzeu jsou vystaveny exponáty sbírek od dob antiky až po totalitní dobu. Při poznávání albánské historie je muzeum nejlepším vzorem.

Páteří metropole je Bulvár Národních mučedníků. Tato třída byla vybudována v letech 1934-35 za italské okupace. Při procházce touto třídou projdete okolo významných vládních budov, státních institucí, moderních budov banky atd. V současné době se turistický zájem o Tiranu zlepšuje. Pamětihodnosti a zajímavosti Tirany jsou zárukou, že turisté nebudou z návštěvy města zklamáni.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Tirana:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:Albania Lek
Země: Albánie
Kontinent: Evropa

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Albánské republiky
Kaprova 14, 110 00 Praha 1

Kontakt na příslušné zastupitelství:
233370594

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Albánii
Rruga Skënderbej 10, Tirana

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
00355/4/2234004, 2232117, přímá linka sekretariát: 00355/4/2234678 (nelze přepojit na jiná pracoviště), vízová infolinka:00355/4/2258796


Zpět na výpis levných letenek

Speciální nabídky

cestovní výstrahy