Levné letenky Tunis

Rezervace letenky

 • AKCE! Letenky z Prahy do TUNISU

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Tunis:


Tunis - letenky levně

Všichni, kteří prostřednictvím levné letenky Tunis levně letí do slunného Tuniska, si nemohou nechat ujít návštěvu hlavního města – Tunisu. Turisticky zajímavé Tunisko nabízí mimo krásných pláží, zelených palem, azurového moře a luxusních hotelů také obraz historie Tuniska, a to je znát především na jeho hlavním městě tj. Tunisu. Akční letenky Tunis vám umožní poznat kousek z historie této severoafrické země, která je rozlohou nejmenším státem ležícím na africkém kontinentu. V Tunisu žije přibližně 1.200.000 obyvatel. S okolními aglomeracemi je to samozřejmě podstatně více (odhad je asi čtyři miliony obyvatel).

Levné letenky do Tunisu vás levně zavedou hlavního, ale zároveň také největšího města Tuniska. Podnět k názvu města dala bájná bohyně měsíce Tanit. Vůbec první obyvatelé dnešního území Tunisu byli Féničané, kteří zde založili osadu s názvem Kartágo. V dalších letech bylo město zničeno Římany v rámci punské války a bylo pod nadvládou Byzantské říše a poté také Osmanské říše.

Akční letenky Tunis

Turisté, kteří využili akční letenky do Tunisu, aby mohli vstřebávat krásy moře, pláží a okolní přírody, také rádi objevují krásy měst. Tunis, jakožto hlavní město má svým návštěvníkům co nabídnout. Tunis se dělí na starobylou část (Medinu), a také moderní centrum. Medina byla založena starými Féničany. Tato část města je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, a to již v roce 1979.

Tunis - letenky online

S nabídkou levné letenky Tunis stanete před mešitou Zitouna (Olivová mešita). Tato nejstarší mešita v celém Tunisku (vznik mešity se datuje do roku 731 n. l., ale názory odborníků na vznik mešity se různí) zabírá plochu o rozloze 5.000 metrů čtverečních. Nádvoří mešity dominuje 160 sloupů. Pokud chcete do mešity vstoupit, můžete si vybrat jeden z devíti vchodů. Pokud jste si objednali online akční letenky Tunis, mějte na paměti, že Tunisko je muslimskou zemí, tudíž vstupy do mešity a dalších svatyní mají svá pravidla.

Na základě této stavby byla zřízena uvnitř areálu také univerzita, kde se vyučovalo hlavně islámské náboženství, ale také medicína nebo historie. V roce 1984 byl k mešitě přistavěn také minaret, jenž sahá do výšky 43 metrů a má tvar čtverce. Tato starobylá a velmi vzácná čtvrť města Tunis zažila také rabování a vojenské nepokoje, ale nutno dodat, že vzácné monumenty Mediny byly zachovány.

Rezervace letenek Tunis

Díky rezervaci levné letenky do Tunisu máte další příležitost poznávat krásy a zajímavosti Tunisu. Turistickému zájmu se těší také Národní muzeum Bardo. Toto muzeum se začalo stavět v roce 1882. Muzeum se pro návštěvníky poprvé otevřelo dne 7. května 1888. V tomto muzeu si turisté mohou prohlédnout exponáty a sbírky, které demonstrují celou tuniskou kulturu, umění a historii.

Akční letenky do Tunisu jsou splněným snem pro všechny, jež touží skloubit poznávání přírodních scenerií a také historie a kultury Tunisu.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Tunis:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:TUNISIAN DINAR
Země: Tunisko
Kontinent: Afrika

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Tuniské republiky
Nad Kostelem 725/8, 147 00 Praha 4 - Bráník

Kontakt na příslušné zastupitelství:
244 460 652, 244 460 653

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Tunisku
98, rue de Palestine, BP 53, 1002 Tunis

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
00216/71.781.916, 71.780.456 - recepce, 00216/71.286.827 - OEÚ


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy