Levné letenky Washington

Rezervace letenky

 • AKCE! Letenky Praha - Washington

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Washington:


Rezervace letenek Washington

Díky rezervaci levné letenky Washington přiletíte do hlavního města Spojených států amerických. Washington D. C. je hlavním městem USA od roku 1800. Rozloha města činí přibližně 177 km2. Městem protéká řeka Potomac. Ve Washingtonu žije celkem 618.000 obyvatel. Akční letenky Washington vás zavedou do města Washington, které dostalo svůj název podle jména prvního amerického prezidenta G. Washingtona. Washington je kosmopolitním městem, kde žije mnoho Afroameričanů. Do Washingtonu proudí stále více a více cizinců, kteří se zde trvale usadí.

Pokud si rezervujete levné letenky do Washingtonu, poznáte město, které nemá status státu. Přímo spadá pod federální vládu.  Zkratka D. C. znamená District of Columbia. Washington sousedí s Marylandem a Virginií. Jednou ze zajímavostí Washingtonu je, že v něm nenajdete žádné mrakodrapy, tak typické pro ostatní metropole Spojených států amerických. Ve Washingtonu se nacházejí pouze administrativní centra a budovy veřejných institucí. Washington je sídlem Mezinárodního měnového fondu, Světové banky a dalších významných světových organizací.

Akční letenky Washington

Akční letenky do Washingtonu jsou jedinečnou příležitostí jak vidět sídlo prezidenta USA – Bílý dům. Bílý dům je oficiálním pracovištěm prezidenta USA, Baracka Obamy. V Bílém domě žije prezident i celá jeho rodina. Bílý dům je postaven v georgiánském stylu. Bílý dům byl postaven v roce 1792 podle návrhu irského architekta Jamese Hobana. Bílý dům disponuje mimo prezidentských kanceláří 132 pokoji, 35 koupelnami, 412 dveřmi, 3 výtahy a osmi schodišti.

Levné lety Washington

Levné lety Washington jsou dobrou volbou pro návštěvníky toužící poznat památky a zajímavosti Washingtonu. Velmi zajímavou pamětihodností je Lincolnův památník. Památník má své místo na National Mall. Tento památník mohou obdivovat všichni, jež si koupí akční letenky Washington. Když uvidíte Lincolnův památník, zjistíte, že vypadá přesně stejně jako řecký Partheón s tím rozdílem, že namísto sochy řecké bohyně Athény památníku dominuje socha prezidenta Lincolna.

Těsně za branami Washingtonu sídlí Pentagon. Pentagon je oficiálním sídlem amerického Ministerstva obrany. Zajímavostí je, že tvar budovy Pentagonu má tvar pravidelného pětiúhelníku. Bohužel tato budova z bezpečnostních důvodů není přístupná veřejnosti. Dne 11. září 2001 byl zde spáchán atentát teroristickou skupinou AL-Kaidá. Levné lety do Washingtonu nabízí možnost, jak více poznat atmosféru tohoto města vcítit se do pocitů amerických občanů, jež byli nuceni atentátu čelit.

Washington - letenky online

Poslední hlavní dominantou Washingtonu je Kapitol. Kapitol je budova, která je dějištěm schůzí zákonodárného sboru. Budova byla postavena v průběhu 18. století. Nedaleko je Národní park National Mall, který se může pochlubit dvěstě let starými stromy. Tento park se stává místem, kde oslavit Den nezávislosti. Nenechte si ujít online akční letenky do Washingtonu, které jsou připraveny pro všechny turisty toužící letět „za velkou louži“ do amerického města Washington. Mimo Lincolnův památník zde ještě narazíte na Jeffersonův památník, Rooseveltův památník a Washingtonův památník.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Washington:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:pro vstup do země jsou vyžadována
Měna:U.S. DOLLAR
Země: USA
Kontinent: Severní Amerika

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Spojených států amerických
Tržiště 15, 118 01 Praha 1

Kontakt na příslušné zastupitelství:
257022352

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v USA
3900 Spring of Freedom St., NW, Washington, D.C.

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
+1 202 274 9100, KO-274 9103


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy