Levné letenky Záhřeb - Zagreb

Rezervace letenky

 • Přímé lety Praha - Záhřeb

  • Sledujte akční nabídky
   pro tuto destinaci:

   osobních údajů Neposíláme žádný spam!

  • Nejlevnější
   letenky online

   Aktualizujeme je každý den. Sledujte tento web či Facebook.

  • LETENKOU NÁŠ
   SERVIS ZAČÍNÁ

   Rádi pomůžeme se vším ohledně vaší cesty - kdykoli. Stačí říct.

  • 100% BEZPEČNÁ
   PLATBA

   Kromě karty plaťte i převodem přímo na účet u své banky.

  Nenašli jste, co hledáte? Poradíme vám!

  Použijte náš kontaktní formulář:

  *

  *

  *

  *

  * Povinné údaje

  přečtěte si 5 rad pro nákup levné letenky

Historie levných letenek pro Záhřeb - Zagreb:


Levné lety Zagreb - Záhřeb

Levné lety Zagreb - Záhřeb představují cestu do chorvatského hlavního města Zagreb - Záhřeb, které je nám, Čechům, důvěrně známé. Zagreb má své místo na severu Chorvatska a plní funkci důležité dopravní spojky mezi střední Evropou a Jaderským mořem. Zagreb je zhruba milionové město s celkovou rozlohou 641 kilometrů čtverečních. Je tedy o něco větší než česká metropole. Zagreb je posazen do nadmořské výšky 120 metrů. Městem protéká řeka Sáva a nad městem se tyčí hora Medvenica. Jelikož Zagreb disponuje obrovským kulturně historickým bohatstvím, není divu, že je jedním z nejpřitažlivějších turistických cílů. Kulturní a historické památky jsou jedním z důvodů, proč si koupit akční letenky Zagreb.

Rezervace letenek Zagreb - Záhřeb

Jestliže se rozhodnete rezervovat si levné letenky do Zagrebu - Záhřebu, poznáte, že nebudete litovat. Na každém kroku se setkáte s opravdovými unikáty, které jsou mimo přírodních krás chloubou celého Chorvatska. Záhřeb - Zagreb je město, které má svou osobitou atmosféru a romantiku. Ze Záhřebu si odnesete jen ty nejlepší zážitky. Nevěříte? Pak neváhejte a kupujte akční letenky do Zagrebu - Záhřebu. Levné letenky Zagreb - Záhřeb jsou určeny především pro milovníky kultury, historie a umění. V Zagrebu - Záhřebu je mnoho kulturních institucí, především divadel, galerií, koncertních síní, kin, muzeí, uměleckých scén atd. Záhřeb / Zagreb je zkrátka dynamickou, rušnou a pestrou metropolí nabízející svým návštěvníkům bohaté kulturní, sportovní i společenské vyžití.

Akční letenky Zagreb - Záhřeb

Historie Zagrebu (Záhřebu) sahá až do dávných dob středověku. První zmínky o dnešním území Záhřebu se datují do roku 1094. Tehdejší maďarský král zde založil biskupství a nedaleko pak vznikla osada Gradec. Záhřeb pak vznikal přirozeným vývojem. Dalším významným datem v historii Záhřebu byl rok 1526, kdy začala vláda Habsburků. Záhřeb byl pak součástí Rakousko-uherské monarchie. V roce 1860 zde byla zavedena železniční trať a tak nastal další význam a vývoj města. 20. století je pak ve znamení socialistické Jugoslávie, kdy už byl Zagreb hlavním městem. V devadesátých letech minulého století pak naštěstí město neutrpělo žádné větší ztráty během občanské války, což se o jiných městech rozhodně říci nedalo. Pakliže využijete nabídku akční letenky do Záhřebu - Zagrebu, dozvíte se více o historii Záhřebu i celého Chorvatska.

V historické části Záhřebu stojí za návštěvu např. Muzeum Mimara na Rooseveltově náměstí, kde je vystaveno k prohlídce na tisíc pět set exponátů. Další zastávkou může být třeba Zrinské náměstí a Strossmayerova galerie. V Zagrebu / Záhřebu najdete také mnoho pomníků a soch, např. socha básníka a spisovatele A. G. Matoše nebo jezdecký pomník chorvatského krále Tomislava před hlavním nádražím a mnoho dalších. Doménou Zagrebu - Záhřebu jsou také kulturní události, které jsou turisticky velmi oblíbené, např. Bienale moderní avantgardní hudby, Mezinárodní festival animovaného filmu, divadelní festival Eurokaz, Mezinárodní festival loutkových scén, tradiční světová výstava květin Floraart a mnoho dalších.

Další užitečné informace pro cestu do destinace Záhřeb - Zagreb:

(Naleznete-li v textu nějakou neaktuálnost, informujte nás prosím.)

Schengenský prostor: NE
Vízum:nejsou vyžadována
Měna:KUNA
Země: Chorvatsko
Kontinent: Evropa

Zastupitelství v České republice

Velvyslanectví Chorvatské republiky
V Průhledu 9, 162 00 Praha 6

Kontakt na příslušné zastupitelství:
235 090 801, 235 090 800

Zastupitelství ČR v dané zemi:

Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku
Radnička cesta 47/VI, 10 000 Zagreb

Kontakt na České zastupitelství v cizí zemi:
00385 1 617 7246, 00385 1 6192105, 00385 1 6192112


Zpět na výpis levných letenek

cestovní výstrahy